Już po raz dziewiąty Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie organizuje ogólnopolski konkurs ?Bajarze z Leśnej Polany? im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. W tegorocznej edycji gawędy o lecie będzie opowiadało 32 uczestników. 

Konkurs odbędzie się 21-22 maja 2015 r. w Gołuchowie. Jego celem jest rozbudzanie świadomości ekologicznej społeczeństwa na temat dobrego stanu lasów w Polsce oraz wszechstronnych związków człowieka z lasem. Treścią gawęd są dziedziny związane z kulturą ekologiczną, z dawnym i obecnym stosunkiem człowieka do lasu oraz ze współczesnymi funkcjami lasu. W wystąpieniach zaznaczana jest  także atrakcyjność i odnawialność drewna. Tematem wystąpień czasem są także osobiste przeżycia autorów związane z lasem, leśnictwem, a także zadrzewieniami i parkami dendrologicznymi.

W tegorocznej edycji bajać będą czynni zawodowo leśnicy, studenci wydziałów leśnych z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Leśnego w Warszawie oraz nauczyciele i uczniowie z siedmiu techników leśnych. Wystąpienia będzie oceniało sześcioosobowe jury pod przewodnictwem Ryszarda Dzialuka, Dyrektora Biura Nasiennictwa Leśnego w Warszawie.

Elementem wydarzenia będzie także spektakl pt.: ?Mnie w udziele dom polski przypadł?, poświęcony pamięci redaktora Andrzeja Zalewskiego. Wystąpią w nim uczniowie  z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Wydarzenie jest organizaowane przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych w Warszawie oraz Biurem Nasiennictwa Leśnego w Warszawie.

Patronat nad tym wydarzeniem objęli Adam Wasiak, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz  prof. Andrzej Markowski, Przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.  Z kolei patronat medialny sprawują: TVP Poznań, Radio Merkury Poznań, portal edukacji ekologicznej zielonalekcja.pl? oraz prasa leśna: ?Echa Leśne?, ?Przegląd Leśniczy? i ?Las Polski?.

PROGRAM

logo

Fot. Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię