Ministerstwo Środowiska, Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja Rozwoju Gmin Polskich zapraszają nauczycieli przedszkolnych grup 5-latków z województwa mazowieckiego śląskiego na bezpłatne szkolenie z zakresu nauczania na temat zmian klimatu na poziomie przedszkolnym.

Szkolenie odbędzie się 28 listopada (poniedziałek) 2011 r. w godzinach 10:00 – 16:00 w Domu Kultury Ząbkowice, przy ul. Chemicznej 2 w Dąbrowie Górniczej oraz  0 listopada (środa) 2011 r. w godzinach 11:00 – 17:00 w sali 209  Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przy ul. Kościuszki 5a w Radomiu.

Planowany warsztat ma za zadanie przygotować nauczycieli do prowadzenia ciekawychi kształcących zajęć edukacji ekologicznej dla swoich podopiecznych. Program szkolenia, łączący teorię z praktyką, pozwoli na dogłębne zapoznanie się z zagadnieniem zmian klimatu oraz scenariuszami zajęć proponowanymi w programie.  Każdy z uczestników szkolenia otrzyma komplet materiałów szkoleniowych oraz, po pomyślnym ukończeniu testu, certyfikat uczestnictwa. Podczas szkolenia planowana jest również przerwa kawowa oraz obiad. Szkolenie poprowadzi trener Fundacji Nasza Ziemia.
 
Na szkolenie w Dąbrowie Górniczej należy zarejestrować się poprzez stronę internetową Programu: www.klimatolubneprzedszkolaki.pl do 25.11.2011 r. Szkolenia są skierowane do nauczycieli opiekujących się dziećmi 5-letnimi. Z jednej placówki mogą zapisać się maksymalnie trzy osoby. Każda zarejestrowana osoba otrzyma potwierdzenie drogą mailową. Decyduje kolejność zgłoszeń. W razie zbyt małej liczby chętnych, szkolenie może być odwołane, a osoby zarejestrowane zostaną o tym poinformowane w trybie natychmiastowym.
 
Kontakt: Joanna Lorek, e-mail: [email protected], tel. 791077220 

Na szkolenie w Radomiu należy zarejestrować się poprzez stronę internetową Programu: www.klimatolubneprzedszkolaki.pl do 27.11.2011. Szkolenia są skierowane do nauczycieli opiekujących się dziećmi 5-letnimi. Z jednej placówki mogą zapisać się maksymalnie dwie osoby. Każda zarejestrowana osoba otrzyma potwierdzenie drogą mailową. Decyduje kolejność zgłoszeń. W razie zbyt małej liczby chętnych, szkolenie może być odwołane, a osoby zarejestrowane zostaną o tym poinformowane w trybie natychmiastowym.

Kontakt:
Joanna Lorek, e-mail: [email protected], Tel. 791077220 
 Anna Natora, e-mail: [email protected] Tel, 48 3621579
 
Szkolenie odbywa się w ramach programu "Klimatolubne Przedszkolaki" organizowanego przez Ministerstwo Środowiska i dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem programu jest Fundacja Nasza Ziemia. 
                                                                               
Plan szkolenia 
 
10.00-10.15 zapoznanie się grupy oraz wprowadzenie do warsztatów
10.15-11.45 "ABC zmian klimatu" – wykład prowadzącego; film z zajęć pokazowych, omówienie scenariuszy, dyskusja
11.45-12.15 Przerwa kawowa
12.15-13.45 "Oszczędność energii a zmiany klimatu" – wykład prowadzącego; film z zajęć pokazowych, omówienie scenariuszy, dyskusja 
13.45-14.15 OBIAD
14.15-15.30 "Woda a zmiany klimatu" – wykład prowadzącego; film z zajęć pokazowych, omówienie scenariuszy, dyskusja 
15.30-16.00 bank dobrych pomysłów na aktywności przedszkolne dla klimatu, test sprawdzający oraz podsumowanie warsztatów
 
Źródło: Fundacja Rozwoju Gmin Polskich
 

Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę o zmianach klimatu, przejawiających się m.in. w ekstremalnych stanach pogodowych. / Fot. abcdz2000, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię