Fundacja Ekologiczna Arka oferuje bezpłatne zajęcia dla uczniów w ramach projektu „Zadbaj o klimat”. Pracownicy Fundacji mogą zorganizować warsztaty w dogodnym dla szkół terminie do 9 grudnia br. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy o konieczności i możliwościach działań na rzecz klimatu.

Animator prowadzący zajęcia byłby w szkole cały jeden dzień od godziny 8.00. Zajęcia składałyby się z części teoretycznej, podczas której uczniowie dowiedzą się w przystępny sposób, jakie są sposoby wytwarzania energii elektrycznej i jakie wiążą się z tym konsekwencje.

W dalszej części zajęć wspólnie z uczniami zostanie opracowana lista dobrych postaw, dzięki którym możliwe będzie realizowanie pomysłów i wykorzystanie informacji zdobytych na warsztatach.

Dla zainteresowanych szkół Fundacja Arka będzie mieć również zaproszenie do udziału w wydarzeniu Instalacja Choinki Bożonarodzeniowej w Sferze  (od 12 do 24 grudnia), gdzie dzieci wraz z opiekunami będą mogli poznać mechanizm Choinki napędzanej siłą nóg, gdzie instalacja świetlna wytwarzana jest poprzez pedałowanie na rowerach.

Instalacja świetlna wytwarzana jest poprzez pedałowanie na rowerach. / Fot. Fundacja Ekologiczna Arka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię