Trwa II edycja programu grantowego na projekty ekologiczne na terenie woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego i dolnośląskiego. Celem konkursu jest opracowanie autorskiego pomysłu na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego.

II edycja konkursu skierowana jest przede wszystkim do gmin i szkół województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i dolnośląskiego. Celem konkursu jest dofinansowanie najlepszych pomysłów na ochronę środowiska naturalnego regionu. Fundusz Naturalnej Energii jest konkursem organizowanym corocznie i stopniowo swoim zasięgiem obejmie cały kraj.

 
Organizatorem konkursu jest Gaz-System. Patronami konkursu są Fundacja Nasza Ziemia, Wojewodowie Zachodniopomorski, Pomorski i Dolnośląski oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Gdańsku i Wrocławiu.
 
Konkurs grantowy to doskonałe narzędzie do inicjowania i wspierania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska oraz zwiększania świadomości ekologicznej i zmiany postaw na bardziej odpowiedzialne wobec środowiska, a to bardzo ważne zadanie stojące przed naszym społeczeństwem. Pierwsza edycja Konkursu była sukcesem i pokazała, że jest wielu chcących i umiejących skorzystać ze środków specjalnie dla nich udostępnionych. Zainteresowanie II edycją wróży także ciekawe efekty. Warto również z uznaniem podkreślić konsekwencję i odpowiedzialne podejście spółki Gaz-System, która nie tylko kontynuuje, ale i rozwija ten program obejmując działaniem kolejne województwa – mówi Sławomir Brzózek, Wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.
 
Więcej informacji o Funduszu Naturalnej Energii można znaleźć na stronie konkursu: www.gazsystemdlanatury.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię