Trwa akcja uświadamiająca szkodliwość spalania odpadów w piecach przydomowych jest skierowana do mieszkańców domów jednorodzinnych poznańskiej dzielnicy Grunwald oraz Świerczewo, a także do młodzieży szkolnej uczestniczącej w konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu plakatu zachęcającego do nie spalania śmieci w piecach domowych.

  • Szkolenie dla wolontariuszy roznoszących ulotki.

23 października w ramach przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju  projektu „Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe – akcja uświadamiająca szkodliwość spalania odpadów w piecach przydomowych” przeprowadzono  szkolenie wolontariuszy pomagających przy realizacji projektu finansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.. W szkoleniu wzięło udział sześciu ochotników współpracujących ze Stowarzyszeniem Centrum Promocji Ekorozwoju.
Zadaniem wolontariuszy jest rozdanie broszur informujących oraz uświadomienie mieszkańcom Grunwaldu i Świerczewa szkodliwości spalania śmieci w piecach przydomowych. Z częścią mieszkańców zostaną przeprowadzone również ankiety badające stan wiedzy mieszkańców na temat spalania odpadów w piecach przydomowych.

Szkolenie  składało się z dwóch części. Pierwsza część prowadzona przez Jacka Zatońskiego  (Specjalisty ds. ochrony środowiska) dotyczyła wiedzy merytorycznej  na temat samego projektu jak i szkodliwości spalania śmieci w piecach przydomowych. Natomiast druga część szkolenia, prowadzona przez Martę Głowińską ( Specjalistka ds. umiejętności miękkich), dotyczyła umiejętności rozmawiania z ludźmi o różnych typach osobowości oraz zachowania asertywności.  Roznoszenie broszur oraz przeprowadzanie ankiet odbywać się będzie do 10 listopada oraz w dzień święta ulicy św. Marcin – 11 listopada.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania do obejrzenia wystawy oraz rozmowy z członkami Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju oraz wolontariuszami

  • Zajęcia na Świerczewie

W związku z promocją konkursu ,,Śmieci nie giną w piecu, one uciekają przez komin ! Odpady segreguj! Nie spalaj” który jest częścią akcji uświadamiającej szkodliwość spalania śmieci w piecach przydomowych pod nazwą „Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe: akcja uświadamiająca szkodliwość spalania odpadów w piecach przydomowych” członkowie stowarzyszenia CPE: Marta Głowińska i Jacek Zatoński udali się do szkoły nr 79 na Świerczewie w celu  przeprowadzenia zajęcia na temat spalania odpadów.

24 października odbyło się łącznie 7 lekcji, w których uczestniczyły wszystkie klasy 4,5,6 świerczewskiej podstawówki. Zajęcia miały formę konkursu, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody oraz nagrody pocieszenia dla reszty drużyn. Drużyny musiały wykazać się wiedzą, a także kreatywnością. Na koniec lekcji każdy z uczniów dostał ulotkę z najważniejszymi informacjami, na której dodatkowo były przygotowane materiały – krzyżówka i wykreślanka – sprawdzające nabytą wiedzę.
Członkowie prowadzący zajęcia zostali pozytywnie zaskoczeni poziomem wiedzy wśród uczniów bowiem doskonale radzili sobie z pytaniami dotyczącymi spalania, utylizacji odpadów niebezpiecznych, a także segregacją śmieci, które były częścią konkursu. Uczniowie byli zadowoleni z zajęć, co potwierdzało ich zaangażowanie podczas wykonywania poleconych im zadań.

  • Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

Wielkimi krokami zbliża się termin końca zgłaszania prac plastycznych do konkursu „Śmieci nie giną w piecu, one uciekają przez komin! Odpady segreguj! Nie spalaj” (31 października 2011). Konkurs stanowi część projektu „Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe: akcja uświadamiająca szkodliwość spalania odpadów w piecach przydomowych” realizowanego przez stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju finansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką plastyczną plakatu zachęcającego do NIEspalania odpadów w piecach przydomowych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgłoszono bardzo dużą ilość prac.

Już wkrótce – podczas obchodów święta ulicy św. Marcin – 11 listopada zostaną wręczone nagrody. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Poznania do obejrzenia wystawy oraz rozmowy z członkami Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju oraz wolontariuszami roznoszącymi ulotki.

Strona projektu www.niespalajmy.pl.
 

Zajęcia w szkołach / Fot. Centrum Promocji Ekorozwoju

Zajęcia w szkołach / Fot. Centrum Promocji Ekorozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię