Młodzi ludzie w swych referatach będą mówili językami przyrodoznawstwa i humanistyki, a kierować będzie nimi troska o środowisko. / Fot. www.sxc.hu

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa we współpracy z Wydziałem Biologii i Wydziałem Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego organizuje 21 czerwca 2013 r. kolejną konferencję z cyklu ?Młodzi o ??.

„Wiek XXI będzie wiekiem ekologicznym albo nie będzie go wcale”. Tak sformułowana myśl brzmiąca jak przestroga, wypowiedziana przez Henryka Skolimowskiego – twórcy nowego kierunku filozofii – Ekofilozofii, ma stać się przyczynkiem do dyskusji, jaką podejmą młodzi ludzie (studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) podczas kolejnej edycji Młodzieżowej Konferencji Ekofilozoficznej.

Tegoroczny tytuł konferencji „Zielona Pani Ziemio…” (zaczerpnięty ze zbioru polskiej piosenki) poprzez swe sformułowanie nawiązuje do dialogu, realizowanego w ramach tego przedsięwzięcia jako „Dialogu dwóch kultur – Science & Art”. Młodzi ludzie w swych referatach będą mówili językami przyrodoznawstwa i humanistyki, a kierować będzie nimi troska o środowisko i chęć wzajemnego uwrażliwiania się na szeroko rozumiane problemy ekologiczne. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa prac fotograficznych o tematyce przyrodniczej. Najlepszy referat i najlepsze zdjęcie zostaną nagrodzone.

Każdy z uczestników konferencji, dzięki życzliwości pracowników Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, otrzyma wyhodowaną przez nich roślinę doniczkową, którą zabierze ze sobą , aby wysadzić w swoim rodzimym otoczeniu.

Patronat honorowy nad konferencją objął Wojewoda Wielkopolski.

Adres konferencji:
Wydzial Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (Kampus Morasko)
ul. Umultowska 89 a
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię