Zakończyła się trzecia edycja „Konkursu dla młodych architektów”, odbywającego się w ramach projektu ?Promujemy Polską Architekturę?. W konkursie zgłosiło się 1500 młodych architektów, a do drugiego etapu zakwalifikowano 19 projektów.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności w ramach trzech zadań, które pozwoliły zweryfikować ich pomysłowość, oryginalność oraz dbałość o detale, z jednoczesnym zachowaniem poprawności technicznej zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

W ramach pierwszego zadania  należało stworzyć koncepcję współczesnej willi, która w atrakcyjny sposób mogłaby wpisać się w tkankę miejską. Na podium stanęły trzy studentki architektury z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej – Soraya Hayatullah, Karolina Kiełpińska oraz Marika Mielec.

 ?Miejsce do życia? to nazwa drugiego zadania konkursowego, zakładającego przygotowanie koncepcji nowoczesnego osiedla. Kapituła nie przyznała pierwszej nagrody, a drugą zdobył projekt ?Energencja? Ady Jaśkowiec i Michała Strupińskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Trzecie miejsce zajął projekt ?Divercity Apartments? Tomasza Piątka z MFA Biuro Architektoniczne.

Ostatni projekt, który mogli stworzyć uczestnicy, ?Wykreuj przestrzeń?, polegał na opracowaniu koncepcji przystanku autobusowego z poczekalnią i toaletą. Pierwsze miejsce zajął projekt ?Flauta? Marii Konopki i Anny Tuszyńskiej z Politechniki Poznańskiej oraz Pawła Furmanowskiego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Prace oceniała Kapituła pod przewodnictwem prof. Ewy Kuryłowicz, złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia Architektów Polskich, wybitnych reprezentantów zawodu architekta, członków zarządu firm budowlanych i projektowych, w tym CEMEX Polska, a także członków redakcji i rady programowej miesięcznika ?Builder?.

Mecenasem konkursu była firma CEMEX Polska, której produkty (głównie biały cement oraz  produkty dekoracyjne) zostały wykorzystane we wszystkich nagrodzonych pracach.  Firma pokazuje młodym architektom nowoczesne rozwiązania pobudzające kreatywność i sprzyjające powstawaniu interesujących rozwiązań budowlanych. 

Fot. Depositphotos/mmaxer

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię