Ruszyła druga edycja akcji „Kup deskę”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Pieniądze za zakup „wirtualnych desek” posłużą na budowę domków lęgowych dla ptaków. 
Budowa budek będzie pretekstem do zajęć z dziećmi i młodzieżą na temat potrzeb środowiska naturalnego, w którym żyjemy i za które jesteśmy odpowiedzialni. Najpierw uczniowie i przedszkolaki biorą udział w spotkaniu, a potem wraz  z nimi budowane są budki.
Akcję można wspierać na www.kupdeske.pl. Za zgromadzone środki ARKA chciałaby zbudować ok. 100 budek dla ptaków w zainteresowanych placówkach oświatowych.
? Akcja ?KUP DESKĘ? to nasz pomysł, który jesienią bardzo się spodobał. To akcja bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt, z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. W tej edycji akcji skupiamy się na pomocy ptakom  ? mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA
 Lista zagrożonych gatunków ptaków jest coraz dłuższa. Jeśli nie zapewnimy im ochrony, wyginą bezpowrotnie. Wspierając budowę budek dbamy o ochronę gatunkową i sprzyjamy bioróżnorodności.
Podczas 1. edycji KUP DESKĘ (jesień 2015 r.) Fundacja Ekologiczna ARKA zaadoptowała kilkanaście jeży, którymi troskliwie zajął się Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt – MYSIKRÓLIK w Bielsku-Białej. W całej Polsce powstało 18 domków dla jeży, a obecnie realizowanych jest 25 warsztatów w szkołach, by młodzi ludzie z jeszcze większym zapałem zaangażowali się w ochronę jeży następnej zimy – by zrozumieli potrzeby tych zwierząt, również zagrożonych wyginięciem.
Plakat Kup deske_2016

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię