Pozostajemy w temacie odkrywania przyrody w terenie. Uczniowie będą poczuć się jak Indiana Jones, odkrywając piękno przyrody w wybranym Parku Narodowym.

Jest to cykl zajęć przyrodniczych, którego celem jest budowanie wśród młodzieży wiejskiej świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. Uczniowie poznają przy tym walory przyrodnicze wybranego Parku Narodowego i jego najbliższej okolicy.

Dzięki atrakcyjnej formule programu, łączącej naukę, gry i zajęcia terenowe, uczniowie szybciej i chętniej przyswajają wiedzę przyrodniczą. W I etapie programu wspólnie z nauczycielem  wyruszają na wyprawę do Parku Narodowego, w którym, korzystając z doświadczenia i wiedzy pracowników parku oraz jego zasobów, uczestniczą w zajęciach terenowych i doświadczeniach przyrodniczych. Jednocześnie, jako reporterzy gazety ?Misja Przyr(g)oda”, każdego dnia zamieszczają swoje relacje na specjalnie dedykowanym profilu na Facebooku. Z najciekawszych wpisów powstaje gazetka ?Misja Przyr(g)oda”, którą wydaje nasza Fundacja i przesyła do szkół w ramach podsumowania programu.

Po powrocie do szkoły uczniowie realizują projekt, którego celem jest zaprezentowanie  walorów  przyrodniczych najbliższej okolicy. Najciekawsze prace są publikowane pn. ?Nieodkryte szlaki”, jako dodatek do gazetki ?Misja Przyr(g)oda”.

Misja Przyroda to także:

  •     wycieczki krajoznawcze w otoczeniu Parku Narodowego
  •     gry i zabawy edukacyjne
  •     projekty promujące bogactwo przyrodnicze własnego regionu
  •     szkolenia metodyczne dla nauczycieli i pracowników dydaktycznych Parków Narodowych
  •     konkursy z atrakcyjnym nagrodami

Do tej pory, w ramach edycji pilotażowej, w programie Misja Przyroda wzięło udział 430 uczniów z 12 gmin. Przy realizacji projektu nasza fundacja korzysta z zasobów Parków Narodowych oraz ich  doświadczenia i metod badawczych w przekazywaniu wiedzy przyrodniczej.

Rekrutacja do edycji 2014 została zakończona

miisja przyroda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię