Ryńska Ekomarina to miejsce, w którym w tym roku odbędzie się  Mazurski Festyn Ekologiczny ?Ekologika? po pięciu latach stacjonowania  w Spytkowie.

Wydarzenie zamienia się w imprezę wędrującą po gminach należących do Mazurskiego Związku Międzygminnego ? Gospodarka Odpadami. 14 czerwca o godz. 11:00 zagości ryńskiej Ekomarinie.

Impreza uczy ekologicznego podejścia do tematyki gospodarowania odpadami poprzez wesołą zabawę. Podczas Ekologiki będzie można sprawdzić się w segregacji odpadów, zagrać w recyklingową piłkę na stoisku firmy Recal, obejrzeć nowoczesny sprzęt komunalny (ZUOK Spytkowo, ZUK Giżycko, Koma Ełk).

W sali konferencyjnej kapitanatu Ekomariny w godz. 12:00 ? 16:00 odbędzie się panel popularno-naukowy z udziałem specjalistów z zakresu gospodarki odpadami, w tym recyklingu, a także przyrody i ekologii.

Scena Ekomariny będzie oblegana przez mazurskich artystów. Zaśpiewają: ?Sterławiacy?, ?Kochane Bachorki? z Budr, węgorzewski chór ?Moderato?, wilkaska ?Fantazja i Wokalistki?. Będzie też na co popatrzeć. W tańcu zawirują:  Klub Tańca Towarzyskiego ?Czar Par?, węgorzewski ?Daytan?, wilkaska ?Fantazja? i ?M.O.Z.A?. Silnych emocji dostarczą ryńscy ?Breakersi? i ?Dangerous Team?, znany z występów  w telewizyjnym show ?Mam Talent?. Gwiazdą sceny będą szantowi ?Kuzyni Neptuna?.

Eko-logice będą towarzyszyły liczne prezentacje. Swoje stoiska rozstawią MZMGO, ZUOK Spytkowo, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Zespół Aktywności Zawodowej w Giżycku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rynie. Nie zabraknie też dobrego jadła. Panie będą mogły spróbować swych sił w konkursie na najpyszniejsze ciasto (pieczemy w domu). Nagroda główna to roczny zapas mąki tortowej wysokiej jakości.

Podczas finału nastąpi uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym, ogłoszonym przez MZM-GO pt. ?Rady na odpady?, a także rozstrzygnięcie festynowej loterii fantowej. Do zobaczenia w Rynie!

Organizatorzy ?Ekologiki?: Mazurski Związek Międzygminny ? Gospodarka Odpadami, Ryńskie Centrum Kultury, Urząd Mista i Gminy Ryn, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rynie.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem ZielonaLekcja.pl.

Program seminarium_ Eko-Logika 2014
Program artystyczny_Eko-Logika 2014

projekt plakat ekologika_2 2014.pdf

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię