Leśnictwo Miejskie – Łódź przez cały rok organizuje zajęcia przyrodniczo-leśne dla dzieci. Mogą w nich brać udział zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tematyka plenerowych zajęć jest różnorodna, dostosowana do różnych grup wiekowych i poszczególnych pór roku, m.in. "Drzewa i krzewy", "Warstwy lasu". Podczas 1,5 godzinnych spotkań dzieci poznają las i jego mieszkańców. Jednym z najnowszym spośród 10 tematów są zajęcia poświęcone grzybom. Wkrótce wzbogacona o nowe atrakcje zostanie ścieżka edukacyjna pt.: "Rola lasu w życiu człowieka".

Niezwykłą popularnością cieszy się "paleta barw". Z tej właśnie lekcji skorzystały dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Straż Miejską. Dzieci słuchały ciekawostek o igłach modrzewia, strzelających nasionkach niecierpka, czy leczniczych właściwościach jaskółczego ziela, a wędrując po lesie szukały elementów przyrody zgodnych z otrzymaną malarską paletą barw. Wśród "znalezisk" znalazły się niestety także… śmieci, które są zagrożeniem dla lasów.

Akcja jest prowadzona przez Leśnictwo Miejskie od września 2000 roku. Zajęcia są bezpłatne, a uczestnicy otrzymują materiały edukacyjne: przygotowane do każdego z tematów karty pracy, foldery, czy plakietki ze zwierzętami. Jak dotąd, z terenowych lekcji skorzystało ponad 38 tys. osób. W ciągu tego roku liczba uczestników może wynieść 5 tys. osób.

Dla uczestników plenerowych zajęć zorganizowano konkurs plastyczny w trzech kategoriach wiekowych. Prace należy dostarczyć lub nadesłać na adres organizatora: Leśnictwo Miejskie-Łódź, ul. Łagiewnicka 305, 91-509 Łódź z dopiskiem "konkurs przyrodniczy" do 15 października br. Jury konkursu dokona wyboru 3 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej.

Źródło: www.uml.lodz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię