?Lecznicze właściwości jadu pszczelego?, ?pszczoła jako czynnik ochrony środowiska przyrodniczego?, ?czym pszczelarz dokarmia pszczoły? – to tylko niektóre tematy zajęć organizowanych przez Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze.

Uczestniczyli w nich uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów na terenie powiatów: jeleniogórskiego, lwóweckiego, lubańskiego, kamiennogórskiego oraz w gminach Bolków i Świerzawa.

Spotkania są częścią edukacyjnego programu RZP pn. "XII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie `2011" dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Program jest realizowany od września do końca listopada br. Jednym z jego celów jest popularyzacja pszczelarstwa i ochrona pszczoły jako czynnika ochrony środowiska przyrodniczego. Ma także podnieść świadomość ekologiczną społeczeństwa w zakresie ochrony bioróżnorodności ekosystemów leśnych i łąkowych.

Atrakcją były zajęcia z pokazem żywych pszczół w pasiece szkoleniowej RZP dla przedszkolaków z terenu Jeleniej Góry. Dzieci, pod okiem wykwalifikowanych pszczelarzy, podglądały królową pszczół podczas jej pracy i poznawały wyposażenie ula. Na początku września został zorganizowany Festyn Pszczelarski w Jeleniej Górze. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla dzieci, kiermasz ekologiczny oraz targi udziałem wystawców z Polski, Czech i Niemiec. Prowadzono także akcję sadzenia drzew i krzewów miododajnych, zrealizowano audycje telewizyjne oraz opublikowano materiały edukacyjne.

Źródło: www.fos.wroc.pl

Celem projektu jest popularyzacja pszczelarstwa i ochrona pszczoły jako czynnika ochrony środowiska przyrodniczego. / Fot. ontanu mihai, www.sxc.hu

Atrakcją były zajęcia z pokazem żywych pszczół w pasiece szkoleniowej RZP dla przedszkolaków z terenu Jeleniej Góry. / Fot. WFOŚ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię