Fundacja Arka rozpoczęła zimową edycję warsztatów i wystaw ?Zadbaj o klimat?, realizowanych w ramach naszej kampanii edukacyjnej o tym samym tytule. Wykorzystujemy w niej ciekawe i niekonwencjonalne metody edukacji ekologicznej, tj. warsztaty przeprowadzane w placówkach oświatowych i wystawy prezentowane w różnych obiektach użyteczności publicznej.

Warsztaty i wystawy „Zadbaj o klimat”, realizowanych w ramach naszej kampanii edukacyjnej o tym samym tytule. Wykorzystywane są w niej ciekawe i niekonwencjonalne metody edukacji ekologicznej, tj. ekspozycja „Kino bez prądu”, zasilana energią uzyskaną z pedałowania na rowerach, „Choinka z klimatem”, napędzana systemem rowerów połączonych z przetwornicami, akumulatorami oraz energooszczędnym oświetleniem LED czy klimatyczne puzzle 5m x 5m, układane przez dzieci w centrach miast.

Innymi metodami edukacji, mającej na celu wykształcić w dzieciach i młodzieży, a nawet dorosłych nawyki ekologiczne, są warsztaty przeprowadzane w placówkach oświatowych i wystawy prezentowane w różnych obiektach użytecznośći publicznej. Jeszcze tej zimy różne szkoły z całej Polski będą brały udział w warsztatach uczących oszczędzania energii i wody oraz segregacji odpadów. Warsztaty odbyły się już w Społecznej Szkole OMEGA w Katowicach i Technikum Gastronomicznym w Olsztynie oraz w gimnazjum w Dobrym Mieście.

Wystawę edukacyjną, składającą się z 12 plansz traktujących o zmianach klimatycznych, będzie można obejrzeć w Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11 w Olsztynie, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrym Mieście, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aquasfera w Olsztynie oraz jednym z centr handlowych w Rawie Mazowieckiej. Wszystkie wystawy organizowane są we współpracy z Urzędami Miast: Olsztyn, Dobre Miasto i Rawa Mazowiecka.

Ogólnopolska kampania „Zadbaj o klimat” została dofinansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię