Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze? w Lubaniu, wraz z Nadleśnictwami, zaprasza na 8 filmów poświęconych lasom i pracy leśników, opracowanych w ramach cyklu ?Las zrównoważony?. Poszczególne odcinki cyklu prezentują piękno i bogactwo przyrody południowo-zachodniej części Dolnego Śląska, powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego.

Emisja filmów jest prowadzona w Telewizji Łużyce oraz w internecie.

Filmy zostały  opracowane we współpracy „Pogranicza” z Nadleśnictwami Bolesławiec, Lwówek Śląski, Pieńsk, Szklarska Poręba, Śnieżka i Świeradów w ramach wspólnego projektu „Las zrównoważony – edukacja leśna społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Prace nad filmami trwały od czerwca do września br. Cały cykl obejmuje aż osiem 15-minutowych odcinków:
1.    Gdzie woda, tam życie.
2.    Lwóweckie lasy.
3.    Skarby i tajemnice pieńskich lasów.
4.    W cieniu Śnieżki.
5.    Las zrównoważony.
6.    Leśny Kompleks Promocyjny „Sudety Zachodnie”
7.    Klęska ekologiczna w Górach Izerskich.
8.    Turystyka zrównoważona.

Premiera filmów odbywa się w Telewizji Łużyce (www.luzyce.info) w piątkowe wieczory o godzinie 17:40.  Powtórkowe programy można zaś oglądać w niedzielę o godzinie 19:45.

Filmy są także udostępniane w internecie. Na stronie Telewizji Łużyce można już obejrzeć 2 pierwsze odcinki cyklu „Las zrównoważony”:
1.    „Gdzie woda, tam życie” (gospodarz odcinka: Nadleśnictwo Bolesławiec): czyli o znaczeniu wody w lasach oraz bobrach w regionie; bezpośredni link
2.    „Lwóweckie lasy” (gospodarz odcinka: Nadleśnictwo Lwówek Śląski): czyli o cudach natury i pamiątkach przeszłości ukrytych w lwóweckich lasach; bezpośredni link

Kolejne odcinki cyklu będą zamieszczane w internecie w piątki. 

Dodatkowo jeszcze w grudniu  cykl filmów edukacyjnych „Las zrównoważony” zostanie wydany także na płytach DVD, które nieodpłatnie zostaną przekazane do szkół, bibliotek oraz innych placówek edukacyjnych regionu.

 

Filmy zostały opracowane we współpracy w ramach wspólnego projektu ?Las zrównoważony ? edukacja leśna społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju?.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię