W najbliższy weekend Szczecin już po raz czwarty gościć będzie przedstawicieli świata sztuki ulicy, którzy inspirowani tematyką ekologiczną zakończą przemianę tej części miasta rozpoczętą w roku 2010 podczas Eco Jam Graffiti vol. 3. Idea Eco Jam Graffiti to przemiana estetyczna zaniedbanych miejsc, które dzięki artystycznej ingerencji w sposób trwały zmieniają swoje oblicze.

Wybrane miejsca po renowacji przyciągają wzrok oraz zachęcają przechodniów do ich odwiedzenia. W tym roku graffiti o tematyce ekologicznej, i nie tylko, urosną jeszcze wyżej ponad te zeszłoroczne. Malunki będzie nakładać ok. 30 osób, które przyjadą do Szczecina z całej Polski.

Drugim ważnym elementem całego wydarzenia jest miasteczko ekologiczne, w którym realizowane będą projekty o charakterze edukacyjnym. Odwiedzający miasteczko będą mogli między innymi wymienić elektroodpady na nagrody,  wziąć udział w warsztatach plastycznych z projektowania, wycinania i malowania szablonów na filarach oraz w kiermaszu książek za złotówkę. W miasteczku będzie także namiot Planety EGOS z zabawami dla najmłodszych i mini skatepark, W ramach Eco Jam Graffiti na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie będzie kino plenerowe o tematyce ekologicznej, a wśród nich głośny dokument „Śmietnisko” (Wasteland) będący zapisem podróży słynnego artysty Vika Muniza do ojczystej Brazylii na największe na świecie wysypisko śmieci.

Źródło: www.egos.pl

Mapka sytuacyjna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię