Jawornickie Muzeum Miasta zaprasza uczniów drugich klas szkół podstawowych do udziału w warsztatach w ramach projektu edukacyjnego „Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości”. Spotkanie będzie przebiegało pod hasłem „Ekologiczne bajki”. Warsztaty, które odbędą się 14 grudnia, poświęcone będą odnawialnym źródłom energii, jakimi są słońce i wiatr oraz odnawialnemu źródłu wiedzy o świecie, jakim są bajki.

Czytając samodzielnie lub słuchając głośnego czytania innych, dzieci wędrują po mniej i bardziej odległych krainach, tych rzeczywistych i tych z królestwa wyobraźni. Mają okazję poznać mieszkających w nich ludzi, otaczającą ich florę i faunę oraz sposoby ich ochrony, wynalazki i osiągnięcia techniki, z których korzystają i dowiedzieć się wielu innych ciekawych rzeczy – mówi Przemysław Dudzik, dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna. – Książki, w tym te najbardziej lubiane przez dzieci – bajki, rozwijają wyobraźnię najmłodszych i wspierają ich rozwój intelektualny i poznawczy.

W trakcie najbliższych warsztatów dzieci przeniosą się do krainy odnawialnej energii, po której ich przewodnikami będą sympatyczny miś Vitomiś (maskotka fundującej książeczki firmy Viessmann) i Jędrek – chłopiec, który zaprzyjaźnił się z wiatrem. Pokażą oni małym podróżnikom, jak można wykorzystać energię z odnawialnych źródeł w codziennym życiu. Opowieści podsumowane zostaną dyskusją i zabawami ruchowymi i artystycznymi. Najmłodsi nie tylko będą się dobrze bawić, ale także poszerzą swoją wiedzę o ekologicznej energii i poćwiczą wspólnie głośne czytanie i słuchanie ze zrozumieniem.

Dzieci zapisać można na zajęcia dzwoniąc pod numer telefonu 32 / 618-19-55, lub pisząc na adres e-mail: [email protected].

Więcej: www.muzeum.jaw.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię