Wydana niedawno w Polsce ?Teologia zwierząt? Andrew Linzey’a będzie tłem dla debaty o prawach zwierząt organizowanej 15 kwietnia (w czwartek) w Cheder Cafe (ul. Józefa 36) w Krakowie. Początek o godz. 18.30.

Udział  wezmą: Dorota Dąbrowska – prawnik, społeczny inspektor Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Róża Thun – europosłanka, Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja i o. Jan Maria Szewek OFMConv – franciszkanin, członek Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

W dyskusję wprowadzi o. dr Stanisław Jaromi OFM Conv. – franciszkanin, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu. A spotkanie poprowadzi red. Magdalena Hejda z TVP Kraków.

Główny organizator debaty – Instytut Obywatelski zapowiada: Podczas spotkania chcemy pytać o sposoby, w jakie różne religie i kultury podchodzą do zwierząt. Chcemy zastanowić się także nad tym, jak istniejące dobre teorie, zakorzenione w naszych religiach i kulturach, przekładać na dobre praktyki i dobre prawo. Chcemy przyglądać się rozwiązaniom polskim, ale także pytać jak z kwestią okrucieństwa wobec zwierząt i gwarantowaniem ich praw radzą sobie inne kraje Europy.

Źródło: Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię