W tym tygodniu ponad 30 tysięcy uczestników z 43 krajów rozmawia na temat efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Najważniejsze wydarzenia odbywają się w Brukseli, ale również w Polsce przewidziano kilkanaście ciekawych imprez.

Ich głównym celem jest zachęcenie do debaty o sposobach efektywnego korzystywania z energii i źródeł odnawialnych w Europie, jak również zaprezentowanie konkretych przykładów ich zwiększania. Komisja ogłosi kolejne działania zmierzające do wprowadzenia inteligentnych sieci energetyczych w Europie i umożliwienia konsumentom kontroli zużycia energii i lepszego jej oszczędzania.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii odbywa się blisko 150 różnych imprez w Brukseli i ponad 450 Dni Energii w 43 krajach w Europie i basenie Morza Śródziemnego, w których udział weźmie w sumie ponad 30 tysięcy uczestników. Zaplanowane wydarzenia obejmują prezentacje nowych projektów, debaty i konferencje.

W Polsce, w ramach Dni Energii, odbędzie się kilkanaście różnego rodzaju imprez, w wielu miastach: m.in. w Warszawie, Gdańsku, Sopocie, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Kielcach i Rzeszowie. Pełna lista dostepna jest tutaj.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii jest najważniejszym corocznym wydarzeniem w ramach Europejskiej Kampanii Zrównoważonej Energii. Organizowany jest przez Agencję Wykonawczą ds. Konkurencyjności i Innowacyjności (EACI), w imieniu Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Energii.

Pełna lista imprez oragnizowanych w Brukseli
Lista imprez organizowanych w Polsce

Źródło:  www.eusew.eu

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii odbywa się blisko 150 różnych imprez w Brukseli i ponad 450 Dni Energii w 43 krajach w Europie. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię