W niedzielę, 21 czerwca w Sobieszowie odbył się festyn z okazji Dni Sobieszowa oraz 50-lecia Karkonoskiego Parku Narodowego. Imprezę zorganizowały wspólnie MDK ?Muflon? i Karkonoski Park Narodowy.

Oficjalnego rozpoczęcia festynu dokonał prezydent Miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Podczas imprezy można było zapoznać się z funkcjonowaniem Karkonoskiego Parku Narodowego i „powędrować” przez poszczególne działy, takie jak: Dział Edukacji, Dział Ochrony Przyrody, Dział Udostępniania Parku, Straż Parku, Pracownia GIS.

Pracownicy Parku prezentowali przyrodę KPN, problemy jej ochrony, atrakcje turystyczne oraz zasady poruszania się i przebywania na terenie Parku. Sporym zainteresowaniem cieszył się także plener malarski, prowadzony przez pracowników KPN, na którym wszyscy chętni mogli wyrazić się artystycznie. Każda osoba biorąca udział w „Wędrówkach po KPN” lub plenerze otrzymywała upominek – były to czapki, kubki i ołówki z logo Parku oraz wydawnictwa KPN.

Dużą atrakcją dla najmłodszych okazał się spektakl „Calineczka” przygotowany przez panią Krystynę Dmochowską, w którym jako aktorzy wzięli udział pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Podczas festynu zaprezentowały się także: grupa wokalna „Minnie”, zespół muzyczny „Pim Semafor” oraz grupy taneczne działające przy MDK „Muflon”, Stowarzyszenie Miłośników Sobieszowa, zespół ludowy „Szklarki” z Piechowic, oraz sobieszowskie firmy i stowarzyszenia.

Na festynie uhonorowano także laureatów konkursu fotograficznego „Karkonosze w czterech porach roku” oraz literackiego „O czym szumią karkonoskie lasy” organizowanych przez Karkonoski Park Narodowy – zdobywcy najwyższych miejsc oraz wyróżnień otrzymali z rąk dyrektora KPN atrakcyjne nagrody. Mimo nienajlepszej pogody festyn cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców Sobieszowa i okolic.

Źródło: KPN

Dużą atrakcją dla najmłodszych okazał się spektakl „Calineczka”. / Fot. KPN

Pracownicy Parku prezentowali przyrodę KPN, problemy jej ochrony, atrakcje turystyczne. / Fot. Marlena Antkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię