„EKOodkrywcy” to tytuł kolejnego wydarzenia, zorganizowanego przez Nobel Tower w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dzieci w ramach warsztatów, gier i zabaw mogły poznać m.in. świat biologii, chemii i energii. 

Na zieleńcu przed budynkiem Nobel Tower, 11 maja br. w ramach warsztatów „Donice nie z tej ziemi” można było zamienić puszki aluminiowe w kolorowe doniczki. Wykorzystywano do tego wstążki, stare gazety i papier, a następnie posadzono w nich sadzonki pomidorów. Poza tym dzieci przekonały się, że stare, niepotrzebne lub bez pary skarpetki można zamienić w fantastyczne maskotki, wypełnione ścinkami papieru. Ekoodkrywcy mogli aktywnie spędzić czas na zieleńcu grając w piłkę nożną z profesjonalnymi piłkarzami. 

Z kolei w budynku Nobel Tower czekały na uczestników warsztatów atrakcje z dziedziny chemii i biologii. Podczas warsztatów „Chemia z naturą” do doświadczeń wykorzystane zostały naturalne składniki, które znajdują się w każdym domu m.in. ocet, soda oczyszczona, płyn do naczyń i olej. W ramach innych zajęć dzieci mogły zobaczyć świat biologii pod mikroskopem. Poznały m.in. budowę aparatu gębowego owadów i komórki liścia, oraz zobaczyły w powiększeniu skórkę cebuli. Oprócz tego Ekoodkrywcy mogli wykonać kolorowe bransoletki ze starych koszulek, oraz dowiedzieć się w jaki sposób wytwarzana jest energia podczas warsztatów „Kilowaty zabawy”.

Warsztaty zrealizowali pracownicy Działu Edukacji Ekologicznej z firmy ABRYS z Poznania. 

W warsztatach brały udział grupy zorganizowane ze szkół podstawowych oraz dzieci, które przyszły ze swoimi rodzicami i dziadkami. Wydarzenie było elementem Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 

Źródło: Archiwum Abrys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię