Walentynki

Święto pieczonego ziemniaka

Przy studni

Mela, daj mleczka

Karnawał po amerykańsku

Dziś będziemy piekli chlebusie…

Cztery pory roku

Z króliczkiem

Oferta AGROCHATKI obejmuje m.in.: warsztaty ekologiczne odbywające się w gospodarstwie oraz placówkach oświatowych. Prowadzi prelekcje i wykłady, prezentacje multimedialne, zajęcia z wykorzystaniem technik komputerowych. Organizowane są konkursy, quizy, gry terenowe, planszowe, multimedialne.

Polsko-amerykański ośrodek edukacyjny Agrochatka
Elżbieta i Jerzy Woźniakowie
46-233 BIADACZ- BRODNICA 17
gmina Kluczbork
tel. 77 413 21 01
tel. kom. 603 404 530
www.agrochatka.pl
e-mail:
[email protected]
Skype: agrochatka

W Agrochatce  realizowana jest szeroko rozumiana edukacja: przyrodniczą, ekologiczną, prozdrowotną, regionalną, społeczną  i obywatelską. Organizujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, szkolenia, wystawy, projekty informacyjne. Od 2004 r. ośrodek uczestniczy w Międzynarodowym Programie Comenius jako pozaszkolne miejsce edukacji.

Oferta AGROCHATKI obejmuje m.in.: warsztaty ekologiczne odbywające się w gospodarstwie oraz placówkach oświatowych. Prowadzi prelekcje i wykłady, prezentacje multimedialne, zajęcia z wykorzystaniem technik komputerowych. Organizowane są konkursy, quizy, gry terenowe, planszowe, multimedialne.  Forma prowadzenia zajęć jest dostosowana do odbiorcy. Od 10 lat realizowane są zadania i projekty według autorskich koncepcji i scenariuszy.

Wybrana tematyka zajęć:
– ?Od ziarna garsteczki do świeżej bułeczki? ? samodzielne wykonanie i wypiek chlebków z mąki razowej;
– ?Tajemnice kropli miodu? ? życie i zwyczaje pszczół, degustacja miodów, produkty pszczele, samodzielne wykonanie świeczek woskowych;
– ?Ekoludek poznaje Ziemię?;
– ?Cztery pory roku? ? warsztaty związane z porami roku i świętami, np. Święto Pieczonego Ziemniaka, Dzień Dziecka, obrzędy i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy,
– ?Moja mała Ojczyzna?;
– wypoczywaj i twórz ? weekend z rękodziełem;
– walentynki, karnawał i Halloween po amerykańsku;
– warsztaty kulturoznawcze ? USA dalekie i bliskie;

Całość lub część zajęć może być przeprowadzona po angielsku  przez native speakera z USA. Organizowane są również warsztaty kulturoznawcze, konwersacje, weekendy z native speakerem oraz obozy językowe.

Na IV Międzynarodowych Targach Turystyki, Sportu i Wypoczynku ? OPOLE 2004 ?   otrzymaliśmy jedną z głównych nagród  ?Za promocję turystyki wiejskiej poprzez organizację warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.?  Prócz możliwości podziwiania piękna przyrody, można również poznać zabytki Ziemi Kluczborskiej, m.in.:  miejsca związane z życiem i działalnością ks. dra Jana Dzierżona, unikalny szlak kościołków drewnianych czy  piramidę w Rożnowie.

Agrochatka dysponuje salą edukacyjną wyposażoną w komputer, tablicę interaktywną oraz  projektor multimedialny z możliwością wyświetlania filmów DVD.
Pomieszczenie przystosowane jest dla osób niedosłyszących i niesłyszących. Goście mogą skorzystać z usług Gabinetu Zdrowia i Relaksu ?Siódme Niebo?, który oferuje masaże na fotelu Sanyo – DR 7700 ZERO GRAVITY, łóżku nefrytowym oraz ćwiczenia na steperze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię