Ponad 100 nauczycieli przez dwa dni będzie uczyć się, jak za pomocą przedmiotów codziennego użytku,wyjaśniać uczniom prawa fizyki czy chemii. Dziś w Warszawie rozpoczyna się ogólnopolska konferencja ?Pokazać-Przekazać?, organizowana już po raz czwarty przez Centrum Nauki Kopernik.

Konferencja jest adresowana do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów i techników, zainteresowanych stosowaniem na lekcji nowoczesnych, interaktywnych metod nauczania. Będą oni zastanawiać się, jak – mimo braku laboratoriów w większości szkół – przeprowadzać doświadczenia wyjaśniające prezentowane na lekcji prawa, poznają przepisy na eksperymenty wykorzystujące przedmioty codziennego użytku, wezmą też udział w sesjach poświęconych m.in.: metodom pozyskiwania środków dla szkół czy współpracy centrów nauki z nauczycielami za pośrednictwem Internetu.

Będą również uczyć się prowadzenia ciekawych pokazów naukowych od jednego z najlepszych europejskich specjalistów w tej dziedzinie – MihyKosa, demonstratora nauki ze słoweńskiego Domu Eksperymentów. Swoimi doświadczeniami podziela się z nimi także polscy nauczyciele, stosujący aktywne metody nauczania – podczas konferencji zostaną wręczone nagrody w konkursie Wystrzałowa lekcja, na scenariusze lekcji wykorzystujące eksperymenty.

Nauczyciele, którzy nie dostali się na konferencję (decydowała kolejność zgłoszeń), otrzymają po jej zakończeniu materiały pokonferencyjne, a w nich m.in. przepisy na proste doświadczenia i przydatne porady. Konferencja odbywa się w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Hoża 88) w piątek i sobotę (19-20 marca). Program konferencji: www.kopernik.org.pl

Na zakończenie konferencji (21 marca, godz. 11.00 oraz 13.00, Teatr Ateneum, ul. Jaracza 2) odbędzie się otwarty dla publiczności pokaz Mihy Kosa CentreOfGravitology. Jego bohaterem będzie środek ciężkości, Miha Kos w obrazowy sposób wyjaśni, jak wielką rolę odgrywa ów środek w banalnym wstawaniu z krzesła, jak odnaleźć go w przedmiotach codziennego użytku, w ciele człowieka oraz… na mapie Słowenii. Wejściówki na oba pokazy zostały rozdane 10 minut po rozpoczęciu ich wydawania.

Ponad 100 nauczycieli przez dwa dni będzie uczyć się, jak za pomocą przedmiotów codziennego użytku,wyjaśniać uczniom prawa fizyki czy chemii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię