Film „Brudna robota” to zwycięzca konkursu Panasonic Kid Witness News na najlepszy reportaż o tematyce ekologicznej. Reportaż zdobył największe uznanie jury Panasonic Kid Witness News m.in. za umiejętne nawiązanie do najlepszych tradycji polskiego filmu dokumentalnego oraz biegłość realizacyjną.

Spośród osiemnastu finałowych filmów najwyższe uznanie zdobyła „Brudna robota” zrealizowana przez młodzież z Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej. Zwycięzcy zmierzą się z reportażami przygotowanymi przez młodzież z innych krajów europejskich, a także otrzymają szansę, by powalczyć o laury na światowym etapie konkursu.

W finale tegorocznej polskiej edycji projektu Panasonic Kid Witness News, oprócz zwycięskiej ekipy filmowców, o stopnie na podium walczyły jeszcze dwa zespoły. Kolejne drugie i trzecie miejsce zdobyli odpowiednio: Gimnazjum Nr 3 w Świętochłowicach za film „Góry nie będzie” i Gimnazjum Nr 1 w Sztumie za reportaż  „Eco odyseja”.
 
Reportaż „Brudna Robota” gimnazjalistów z Jerzmanowej doceniono przede wszystkim za umiejętne nawiązanie do najlepszej tradycji polskiego filmu dokumentalnego, a także za biegłość realizacyjną. Ponadto, młodzi reporterzy wykazali się dużą umiejętnością doboru ciekawego bohatera oraz wnikliwością obserwacji poczynionych kamerą. Uwagę jury zwróciło także dojrzałe podejście do tematu.

Zwycięski film stanowi rejestrację jednego dnia pracownika Zakładu Oczyszczania Miasta, któremu towarzyszyła ekipa młodych filmowców. Bohater w ciekawy sposób wprowadza widza w problemy, jakie spotyka w swojej codziennej pracy, pokazując jednocześnie konsekwencje zachowań mieszkańców pobliskich miejscowości spowodowane brakiem świadomości ekologicznej.
 
Z roku na rok zainteresowanie projektem Panasonic Kid Witness News jest coraz większe. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 130 szkół gimnazjalnych z całej Polski. Spośród nadesłanych przez młodzież konspektów scenariuszy reportaży o tematyce ekologicznej zostali wyłonieni autorzy najlepszych, którzy otrzymali od firmy Panasonic Polska zestawy sprzętu audio-video. Ponadto młodzi filmowcy wzięli udział w profesjonalnych warsztatach filmowych. 
 
Źródło: www.panasonic.pl/kwn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię