Strategia firmy Lexmark ? ?Drukuj mniej, oszczędzaj? ? zwraca szczególną uwagę użytkowników na ekologiczne konsekwencje drukowania oraz pomaga im zmniejszyć ich wpływ na środowisko. Badania przeprowadzone na zlecenie Lexmark wykazały, że w Europie jedna na pięć stron ląduje w koszu bez uprzedniego przeczytania.

Dzień Ziemi wspierany przez Lexmark

Dzień Ziemi jest ogólnoświatowym wydarzeniem, które nieprzerwanie od 2003 roku wspierane jest przez firmę Lexmark. Jest on okazją dla wielu przedsiębiorstw na całym globie do refleksji nad ich wpływem na środowisko. Dla firmy Lexmark, dostarczającej urządzenia drukujące, jest zaś okazją do dalszego promowania swoich ekologicznych zobowiązań – edukowania i informowania klientów, jak zredukować zużycie papieru oraz zwiększania ich świadomość w zakresie odpowiedzialnego drukowania.

Badania przeprowadzone przez IPSOS, na zlecenie firmy Lexmark wykazały, że w Europie jedna na pięć stron ląduje w koszu bez uprzedniego przeczytania. Analizy cyklu „życia papieru” przeprowadzone przez Lexmark wykazały, że większość emitowanych przez urządzenia drukujące gazów cieplarnianych jest wywołana nadmiernym  zużyciem papieru, w stosunku do około 10 %, które wynika z poboru energii. Podobna relacja ma miejsce w przypadku eksploatacji atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych, które przy nieoszczędnym drukowaniu powodują emisję gazów na poziomie 55-88%, a w przypadku laserowych urządzeń drukujących – 80%.

Dzień Ziemi jest okazją dla firmy Lexmark do przedstawienia kilku wskazówek dotyczących ekologicznego drukowania.

Rekomendacje firmy Lexmark odnośnie powszedniego „drukowania mniej”:
Drukuj jedynie najbardziej potrzebne dokumenty
Drukuj dwustronnie kiedy tylko jest to możliwe
Używaj wysokowydajnych wkładów w miejsce standardowych
Używaj trybu szkicu w celu oszczędzania tuszu lub tonerów
Zawsze wyłączaj urządzenia drukujące, kiedy nie są używane lub kiedy opuszczasz dom lub biuro
Zwracaj uwagę na emisje gazów cieplarnianych, emitowanych przez urządzenia drukujące, używając programów takich jak Lexmark eco-simulator

„Firma Lexmark zachęca użytkowników do przyjmowania proekologicznej postawy podczas drukowania. Pomogła tym samym w zredukowaniu globalnego zużycie papieru, zmniejszając odciążenie środowiska,” powiedziała Béatrice Marneffe, dyrektor Departamentu Spraw Rządowych i Ekologii, EMEA, Lexmark. „Jesteśmy pewni, że te zwyczaje ulegną znacznej poprawie przed 2010 rokiem, dzięki wsparciu ze strony inicjatyw rządowych – możliwa będzie zmiana stylu życia i pracy na bardziej ekologiczny.”

Źródło:  www.lexmark.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię