W sobotę, 25 lipca Klub Gaja i Stacja Morska UG organizują Dzień Ryby, a w jego ramach happening Historia złotej rybki, godz. 11.00 przed wejściem do Fokarium Stacji Morskiej UG.

Poniżej relacja z pobytu Złotej rybki w Międzyzdrojach:

Pogoda sprawiła nam wiele kłopotów będąc zupełnie nieprzewidywalną w tegorocznej trasie Ryby mają głos! Klubu Gaja, która rozpoczęliśmy 14 lipca w Międzyzdrojach, a zakończymy w Helu. W Kołobrzegu od rana w niedzielę 19 lipca lało jak z cebra i nic nie wskazywało na jakąkolwiek poprawę. O 12.00 w południe umówiliśmy się z mediami pod Latarnią Morską gdzie mieliśmy zaplanowany kolejny pokaz happeningu Historia złotej rybki. Wiał silny wiatr, który przewracał scenografię. Zapowiadała się klęska, tym bardziej, że podążała do nas TVP na zlecenie wieczornego wydania Wiadomości. No i wtedy….. zaczęliśmy improwizować. Do podtrzymywania Ryb i innych eksponatów zaprosiliśmy wolontariuszy z otaczającej nas widowni. Nagle, pomimo wiatru i kropiącego deszczu rozpoczęła się wspólna zabawa aktorów i widzów. Były oklaski i chętne wypowiedzi dla radia i telewizji.

Następnego dnia na przemian znowu deszcz, słońce i wiatr. Wiatr stał się jednym z bohaterów naszych przedstawień w Kołobrzegu. Bulwar Szymańskiego przy Latarni Morskiej to miejsce wyjątkowo dobre na takie wydarzenia, ale hulający tam wiatr sprawiał, że nie byliśmy pewni czy w ogóle będziemy mogli grać Złotą rybkę. Znowu zwróciliśmy się do ludzi z prośbą o pomoc. Zadziałało. Młodzież, dzieci i ich rodzice zgodzili się pomóc trochę bezradnej w tej sytuacji Złotej rybce. Symbole Słońca, Księżyca, Łodzi były podtrzymywane przez młodych ludzi, którzy bardzo chętnie włączyli się do przedstawienia Rybki, Rybaka, Mamy i Taty. Dziękujemy wszystkim aktorom! (…)

W ostatnim dniu pobytu 21 lipca nareszcie mamy dobrą pogodę. Pozwala to nam nadrobić zaległości i zagrać to co zaplanowaliśmy. Pojawia się także bardzo wiele mediów, co tym bardziej mobilizuje nas do pracy. Złota rybka jest w dobrej formie dlatego udaje się nawiązywać świetny kontakt z turystami spacerującymi promenadą. Pomogła też szczecińska TVP, która podała informację w regionalnych wiadomościach i kilka dobrych zdjęć z poprzednich wydarzeń. Poradnik o rybach  rozchodził się błyskawicznie, a stoisko informacyjne Klubu Gaja było oblegane. Powoli trzeba myśleć o opuszczeniu przyjaznego Kołobrzegu.

Złota rybka płynie teraz na Hel. (…) Zapraszamy do Fokarium ( przy wyjściu) na wystawę o zagrożonych gatunkach ryb. W fokarium, które odwiedzane jest w szczególności przez całe rodziny, Złota rybka opowiada dzieciom historię o swojej przygodzie z Rybakiem, a dorosłym wyjaśnia  kiedy ryby czują się zagrożone i jak można im pomóc.

Źródło: klubgaja.pl/ryby_maja_glos/

 

W sobotę Złota Rybka zagości na Helu. / Fot. Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię