Kolejny weekend w Zielonym Jazdowie to niepowtarzalna okazja by spróbować kuchni przygotowanej osobiście przez żonę ambasadora Tajlandii.

W sobotę wieczorem publiczność rozgrzeje damskie trio z zespołu Drekoty. Poza tym odbędzie się dyskusja o ekologii i polityce z Wolfgangiem Templinem – słynnym działaczem niemieckiej Partii Zielonych.
 

ajbliższy piątek odbędzie się pod znakiem dyskusji na temat wpływu, jaki niemieccy ekolodzy mieli w swoim kraju i w Europie oraz czego udało im się dokonać. Wolfgang Templin to opozycjonista z czasów NRD, członek Partii Zielonych, który wystąpi w roli eksperta. Punktem kulminacyjnym będzie pokaz opowiadającego autentyczną historię filmu "Przylądek napięć. Amerykańska walka o energię" o elektrowni wiatrowej, która miała powstać na Atlantyku. Dzieło obnaża z jednej strony hipokryzję amerykańskich bogaczy, z drugiej, fanatyzm lewicowych ekologów. Po filmie zapraszamy na set didżejski – magazyn “Glissando” prezentuje, który potrwa do późnych godzin nocnych.

 

Sobotę rozpocznie długo oczekiwany pokaz przyrządzania tradycyjnej kuchni tajskiej, prowadzony przez żonę ambasadora Tajlandii – Yupadee Bunnag, która poczęstuje wszystkich zgromadzonych regionalnym kurczakiem curry, sałatką Somum oraz deserem. Jednocześnie uczestnicy będą mieli okazję nabyć ekologiczne produkty na stoiskach z naturalną żywnością. Później Warszawska Kooperatywa Spożywcza zaproponuje inspirujący warsztat o tym, jak zredukować swój wpływ na środowisko. Podczas zajęć zaprezentowana zostanie historia człowieka, który postanowił przez rok zminimalizować swoje oddziaływanie na otoczenie do zera. Uczestnicy spotkania nauczą się jak można wyliczyć i ograniczyć indywidualny wpływ jednostki na świat.

Wieczorem na scenę wejdzie trio Drekoty. W skład grupy wchodzą: Ola Rzepka, która występowała wcześniej z grupą Pogodno, Zosz Chabiera oraz Magda Turłaj związana poprzednio z Kawałkiem Kulki. Artystki koncertowały na największych festiwalach w Polsce, np. Open`erze oraz Off Festiwalu. Młode artystki w oryginalny sposób łączą lirykę tekstów oraz wokal z akustyką perkusji i elektronicznymi klawiszami, dzięki czemu zostały już docenione i zdobyły wiele wyróżnień. Ich piosenka „Masłem” podbiła serca krytyków i znalazła się na płycie z najciekawszymi utworami sceny niezależnej Europy Środkowej i Wschodniej.

Niedziela  upłynie pod znakiem relaksu podczas masażu tajskiego i na zajęciach z jogi. Podczas minitargu warzywno-owocowego wszyscy, którzy przyjdą do Zielonego Jazdowa, będą mogli spróbować mało znanych lub zapomnianych warzyw jak mangold albo endywia.

Aż do połowy września codziennie od godziny 11 w Zielonym Jazdowie w specjalnie skonstruowanym pawilonie będzie czynna kawiarnia OSIR, a sałatki oraz domowe wypieki w weekendy dostarczy uczestnikom Małpi

Biznes

Więcej informacji oraz stale aktualizowany program można znaleźć na stronach: csw.art.pl oraz www.facebook.com/ZielonyJazdow

Zielony Jazdów, CSW, fot. Magdalena Starowieyska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię