W sobotę, 13 grudnia mieszkańcy Jaworzna będą mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także odpady podlegające selektywnej zbiórce. W nagrodę za swoją postawę, uczestnicy zbiórki dostaną ekologiczne torby.

Zbiórka pt. "Świadome zakupy" odbędzie się na parkingu przed supermarketem Carrefour na Osiedlu Stałym, w godz. 10-16. Torbą będzie premiowana odpowiednia ilość odpadów. Organizatorzy przygotowali 2500 ekologicznych toreb.

Aby otrzymać taką torbę, należy oddać:   30 butelek (z tworzywa sztucznego lub szkła) albo 30 puszek aluminiowych, albo 30 baterii. Można także oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ilości: 3 szt. o masie do 1 kg lub 2 szt. o masie od 1 do 5 kg lub 1 szt. o masie powyżej 5 kg.

Sobotnia zbiórka jest częścią kampanii ekologicznej, która ruszyła w listopadzie. Jej celem jest upowszechnienie wśród jaworznian selektywnej zbiórki odpadów. W ramach akcji odbędą się seminaria, konkursy z nagrodami skierowane do uczniów, a także piknik rodzinny.

Organizatorami zbiórki odpadów: są Urząd Miejski w Jaworznie, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Jaworznie, firma Rekopol Organizacja Odzysku z Warszawy, Veolia Environmetal Services oraz Grupa Carrefour Polska.

Źródło: www.jaworzno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię