Dzisiaj o godz. 9 na Morasku, w Audytorium im. Józefa Paczoskiego (Aula) w Poznaniu odbędzie się wykład otwarty kenijskiej noblistki prof. Wangari Maathai nt. ochrony środowiska w Afryce.

Prof. Wangari Maathai jest założycielką organizacji The Green Belt Movement. Maathai jest znana i podziwiana za działania na rzecz ochrony środowiska, a także walkę o demokrację i prawa człowieka.

W 1976-87 działała w Narodowej Radzie Kobiet w Kenii. W tych latach narodziła się idea założenia Ruchu Zielonego Pasa, którego głównym zadaniem było sadzenie drzew w celu zachowania środowiska naturalnego i polepszenia jakości życia. Ruch ten z czasem rozprzestrzenił się na inne kraje afrykańskie.

Wangarii Maathai przyczyniła się także do stworzenia wielu nowych miejsc pracy m.in. w organizowanych przez nią szkółkach leśnych zatrudnienie znalazło kilkadziesiąt tysięcy Kenijek. W 2003 roku założyła Partię Zielonych Kenii. Jest laureatką Pokojowej Nagrody Nobla (2004). Obecnie Ambasador Dobrej Woli inicjatywy Congo Basin Forest.

Fot. Wikipedia
Źródło: Urząd Miasta Poznania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię