Od kwietnia KGHM Ecoren prowadzi zbiórkę elektroodpadów w gminach wiejskich ? dzięki współpracy z samorządami (m.in. w gminach Chojnów, Złotoryja czy Ruja) udało się oczyścić piwnice i strychy z ponad 60 ton zużytego sprzętu RTV i AGD!

Od dziś do 11 czerwca niepotrzebne urządzenia zbierane będą w ponad 30 miejscowościach na terenie całej gminy Lubin. Wielki finał 26 czerwca w samym Lubinie.

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, wracamy do Lubina z akcją „Energicznie chroń środowisko”, ale jednocześnie zdecydowanie ją rozszerzamy – mówi Joanna Szczepaniak, dyrektor departamentu promocji i komunikacji KGHM Ecoren. – Będzie to bowiem zbiórka zarówno w samym mieście, jak i w kilkudziesięciu mniejszych miejscowościach, w których, jak już wiemy, wielu mieszkańców czeka na podobną okazję legalnego i wygodnego pozbycia się starych odbiorników RTV, pralek czy żelazek.

Jak pokazują przykłady ze zbiórek prowadzonych w kwietniu w gminach Chojnów i Złotoryja, a w maju w gminie Ruja, mieszkańcy potrafią przez wiele lat trzymać niepotrzebne sprzęty na poddaszach i w piwnicach: telewizory marki Rubin, stare pralki czy zabytkowy magiel to tylko niektóre urządzenia, które zamiast na śmietniku, trafiły po wspomnianej akcji do specjalnego punktu przygotowanego przez KGHM Ecoren.

Od 7 do 11 czerwca szansę na pozbycie się zużytego sprzęty elektrycznego i elektronicznego będą mieli mieszkańcy 31 miejscowości w gminie wiejskiej Lubin. Według harmonogramu w ciągu jednego dnia specjalny pojazd Ecorenu odwiedzi od pięciu do siedmiu wiosek. Wszędzie urzędnicy we współpracy z lokalnymi starostami przygotowali miejsca, w których będzie można zostawiać urządzenia RTV i AGD – zwykle są to parkingi przy świetlicach, punkty przy przystankach i placach czy na terenie boisk szkolonych. Szczegółowe informacje można uzyskać u sołtysów, w urzędzie gminy czy w Oddziale Przetwarzania Elektroodpadów KGHM Ecoren.

A w ostatnią sobotę czerwca (26.06) akcja przeniesie się do samego Lubina – tutaj zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyjmowany będzie w godz.10.00 – 17.00 przed marketem REAL przy ul. Jana Pawła II. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie jak we wrześniu zeszłego roku, także i teraz w zbiórce uczestniczyć będzie wielu mieszkańców Lubina.
 

Zbiórka odbywa się w ramach akcji „Energicznie chroń środowisko”.

Przez pięć dni od 7 do 11 czerwca niepotrzebne urządzenia zbierane będą w ponad 30 miejscowościach na terenie całej gminy Lubin. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię