W Szczodrzykowie koło Kórnika w województwie wielkopolskim pojawi się mityczny Pegaz, zrobiony z patyków, gałęzi i drewnianych odpadów. Zostanie tu na pamiątkę dla dzieci ze szczodrzykowickiej szkoły, ponieważ są hojne, pracowite, i potrafią pomagać zwierzętom. Początek akcji dziś o godz. 11.00.

W ciągu jednego miesiąca 460 uczniów szkoły zebrało i sprzedało prawie 11 ton makulatury. Pieniądze trafiły do Klubu Gaja, który prowadzi program „Zbieraj makulaturę – ratuj  konie”. To jeden z elementów programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja Święto Drzewa.

9 października w Warszawie szkoła odebrała „Nagrodę Pegaza”, ponieważ zebrała najwięcej makulatury spośród wszystkich placówek edukacyjnych, które przyłączyły się do programu. Teraz  dzieci będą mieć dużego Pegaza, trzymetrowej wysokości. Uczniowie zrobią go wraz z Waldemarem Rudykiem, artystą malarzem, twórcą „patyczaków” czyli przestrzennych konstrukcji z gałęzi, żerdzi i patyków.

Będzie to już trzeci Pegaz Klubu Gaja i Waldemara Rudyka, który stanie w Polsce w ramach programu Święto Drzewa. Poprzednie znajdują się przy Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach  (2007 r.- 4. edycja Święta Drzewa) i przy Zespole Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu ( 2008 r.- 5. edycja Święta Drzewa).

W Szkole Podstawowej w Szczodrzykowie od 5 lat działa Klub Miłośników Koni, który dodatkowo przyłączył się do zbiórki pieniędzy w ramach programu Zbieraj makulaturę – ratuj konie organizując loterię fantową i sprzedaż ciast podczas akcji  "Nie jestem sam – potrafię dzielić się z innymi", który zorganizowano w szkole. W klubie dzieci zdobywają wiadomości na temat koni, obserwują zawody jeździeckie i uczestniczą w akcjach związanych z niesieniem pomocy zwierzętom. Dla koniarzy Stawianie Pegaza będzie wielkim świętem i przeżyciem. – mówi Małgorzata Wawrzyniak, opiekunka klubu i szkolny pedagog. 

Uroczyste wręczenia tegorocznych Nagród Pegaza miało miejsce 9 października w Warszawie podczas ogólnopolskiej inauguracji 7. edycji „Święta Drzewa”. Wśród firm nagrodę przyznano TNT Express Poland. Przedsiębiorstwo zebrało prawie 32,5 ton makulatury.

Źródło: Klub Gaja

W ciągu jednego miesiąca 460 uczniów szkoły zebrało i sprzedało prawie 11 ton makulatury. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię