10 czerwca podsumowano bełchatowską akcję ekologiczną pn. ?1, 2, 3,?kartoniki zbieraj Ty – Na tropie surowców?.

Do trwającej od 1 grudnia ub. roku akcji przystąpiło dziewięć szkół z terenu miasta i gminy Bełchatów. Imponujący zbiór 4551 kg kartoników po mleku i sokach świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem. Autorski projekt nauczycieli z SP nr 4 im. Stefana Żeromskiego realizowany przy współpracy ze Spółką Eko-Region z Bełchatowa zwraca uwagę na problem rosnącej ilości odpadów oraz konieczność ich segregacji.

Akcja „1, 2, 3, …kartoniki zbieraj Ty…” miała charakter edukacyjny. Jej celem było nie tylko podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów, ale także kształtowanie w społeczeństwie nawyku sortowania odpadów. Patronat nad konkursem objął Program  Rekarton i Fundacja Nasza Ziemia.

Akcja konkursowa przebiegała w trzech kategoriach: szkolnej, klasowej i indywidualnej. W kategorii szkolnej: wygrała SP nr 12 (2,6 kg na ucznia); aby sprawiedliwości stało się zadość w klasyfikacji końcowej uwzględniono wielkość szkoły i liczbę uczęszczających do niej uczniów. Rekord pobiła malutka szkoła z Janowa, w której na 1 ucznia przypadło 5,82 kg kartoników.
W kategorii najaktywniejszych klas prym wiodła IVc ze SP nr 4.
W kategorii indywidualnych zbieraczy bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Ścieglińska z SP nr 4, która dostarczyła ponad 3500 kartoników. Tylko trochę ustępowały jej Anna Pierzyńska z Janowa – 2844 kartoniki i Katarzyna Szwej z SP nr 3 – 1500 kartoników.

Źródło: www.naszaziemia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię