15 prac z Drugiej Wystawy Plakatu Ekologicznego pojechało do Wilna na międzynarodową konferencję ?Nauka a jakość życia?.

Plakaty można było oglądać w maju w Radzionkowie. Tematem tegorocznej edycji była woda. W konkursie wzięły  udział trzy pokolenia grafików – projektantów związanych z różnymi nurtami w projektowaniu graficznym (ze szczególnym uwzględnieniem plakatu) – począwszy od słynnej „Polskiej Szkoły Plakatu”, a skończywszy na najnowszych kierunkach w komunikacji wizualnej. Współorganizatorami cyklu wystaw ekologicznego plakatu były: Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia.

Każdy z autorów biorących udział w wystawie pokazał w Wilnie po jednej ze swoich prac. Plakaty dotyczące poszanowania i jakości wody pojechały na Litwę dzięki uprzejmości prof. Artura Starczewskiego. Wystawa „15 plakatów o wodzie” towarzyszyła dwunastej międzynarodowej konferencji „Nauka a jakość życia”  trwającej od 26 do 28 czerwca br. na Uniwersytecie Polskim w Wilnie.

Plakaty można zobaczyć na stronie internetowej www.ekoplakat.radzionkow.pl

Źródło: www.zz.elp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię