Ponad 2 miliony złotych ? tyle każdego roku dotarłoby do potrzebujących dzieci, gdyby chociaż co czwarty zużywany w Polsce kartridż trafiał do specjalnych kopert UNICEF. Akcja, realizowana przez wrocławską spółkę Eco Service, ma coraz więcej zwolenników, jednak pomoc mogłaby być znacznie większa.

Nie trzeba wiele, żeby dzieci z najbiedniejszych rejonów świata dostały przybory szkolne lub lekarstwa. Tymczasem na ten cel wystarczy przekazać swoje… śmieci. Konkretnie zużyte kartridże, bo to za każdy z nich firma Eco Service przekazuje 1 zł na rzecz akcji prowadzonych przez UNICEF w krajach rozwijających się.

Zainteresowanie oddawaniem zużytych kartridży rośnie, jednak – jak zauważają organizatorzy zbiórki – do recyklingu mogłoby trafiać ich znacznie więcej. – Potencjał akcji jest duży, bo w Polsce co roku zużywa się 9,2 mln wkładów atramentowych do drukarek, z czego większość ląduje na wysypiskach śmieci – mówi Marcin Adamski z firmy Eco Service.

Jak pomóc dzieciom? Kupujesz wkład atramentowy do drukarki, który używasz aż do wyczerpania. Gdy skończy się tusz, w sieciach sklepów Saturn, Media Markt, Electro World i Komputronik odbierasz specjalną, darmową kopertę, oznaczoną logiem UNICEF. Do niej wkładasz pusty wkład i po prostu wrzucasz do skrzynki pocztowej. Nie potrzebujesz żadnych znaczków i dodatkowych opłat. Dzięki temu kartridż trafia do recyklingu, a złotówka, za pośrednictwem UNICEF, wspiera programy prowadzone przez tę organizację w Afryce, Azji, Ameryce Środkowej i Południowej. Koperty znajdziesz też w opakowaniach wkładów atramentowych marki Black Point.

Oprócz pomocy dzieciom i ratunku dla środowiska naturalnego, zbiórka wykorzystanych wkładów do drukarek ma jeszcze jeden plus – pozwala oszczędzać użytkownikom drukarek. – Część podzespołów ze zużytych kartridży zostaje ponownie wykorzystana do produkcji nowych – tłumaczy Marcin Adamski. – Dzięki temu nowe wkłady są nie tylko przyjazne środowisku, ale i nawet o 50% tańsze.

Więcej informacji na temat recyklingu kartridży znajdziesz na stronie www.ecomind.pl.

 

Za każdy zużyty kartridż przekazywana jest 1 zł na rzecz akcji prowadzonych przez UNICEF w krajach rozwijających się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię