W kolejnym odcinku cyklu Załoga Eko odwiedza Obszar Natura 2000 Lasy Iławskie. Pod czujnym okiem instruktora Polskiego Związku Żeglarskiego dzieci zdobywają pierwsze żeglarskie szlify. Dowiadują się czym jest żeglarska etykieta. Celem rejsu Załogi Eko jest Ekomarina w Siemianach, jeden z 10 portów jachtowych na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, które przystosowane są do w pełni ekologicznego obsługiwania jachtów. We wsi Matyty Załoga Eko weźmie udział w rajdzie Szlakiem Pana Samochodzika, które organizowane są przez Sołtyskę wsi, hodowczynię koni huculskich, panią Annę.

Czy wiecie, że są w Polsce miejsca, gdzie mieszkańcy aktywnie korzystają z faktu, że tereny na których mieszkają wchodzą w skład europejskiej sieci Natura 2000? Miejsca te odwiedzą dzieci z ?Załogi Eko? ? zobaczą najpiękniejsze i najbardziej unikalne ekologicznie obszary Polski i przeżyją fascynujące przygody. Poznają tajemnice terenów należących do europejskiej sieci Natura 2000, która w naszym kraju zajmuje prawie 20% powierzchni lądowej kraju.

?Załoga Eko Na szlaku Natura 2000? odwiedzi rezerwaty przyrody oraz ścieżki przyrodnicze. Zajrzy do gospodarstw agroturystycznych, założonych przez ?uciekinierów? z wielkich miast ? ludzi, dla których promocja natury i turystyki stała się sposobem na życie. Cykl to przede wszystkim prezentacja dobrych praktyk w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej i gospodarczej na obszarach Natura 2000.

?W każdym odcinku ?Załogi Eko? zaprezentujemy piękno polskiej przyrody i przedstawimy atrakcje krajoznawczo-przyrodnicze danego regionu. Ponadto zapoznamy widza z działaniami dotyczącymi rozwoju infrastruktury turystycznej i gospodarczej oraz przedstawimy prawidłowe przykłady gospodarowania na obszarach Natura 2000? ? mówi Jarosław Krawczyk ? prowadzący cykl, leśnik i ekolog.

ZAŁOGA EKO Na szlaku Natura 2000
odc. 7 Kraina jezior i Pana Samochodzika

Emisja w TVP Polonia
Sobota 9:40 , Środa 18:25

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię