Do 7 marca gimnazjaliści z Warszawy, Radomia i okolic mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym ?Energetyka w moich oczach?, organizowanym w ramach programu ?Zagrzewamy do nauki?.

Konkurs jest realizowany przez Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie – dla uczniów z Warszawy i okolic oraz Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu – dla uczniów z Radomia i okolic.

Dla autorów najlepszych zdjęć organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci aparatów fotograficznych. Honorowy patronat nad konkursem objęła firma Vattenfall Heat Poland. Współorganizatorem konkursu jest Business for Society.

Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki” realizowanego od 2009 r. przez Vattenfall Heat Poland S.A. oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami i Business for Society. Głównym celem konkursu dla gimnazjalistów jest wzbudzenie zainteresowania i poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat współczesnej energetyki, ochrony środowiska naturalnego oraz firmy Vattenfall Heat Poland.

Konkurs polega na wykonaniu przez ucznia od 1 do 5 zdjęć przedstawiajacych temat „Energetyka w moich oczach” (np. jak energetyka ułatwia nam codzienne życie, nowoczesne oblicze energetyki, energetyka a ochrona środowiska, energetyka w służbie rozwoju ludzkości). Zdjęcia powinny zostać wykonane przez ucznia samodzielnie i powinny zawierać komentarz autorski.

Zdjęcia należy dostarczyć do dnia 7 marca 2011 r. na płycie CD/DVD, pocztą, osobiście lub za pośrednictwem nauczyciela/wychowawcy do sekretariatu jednej ze szkól partnerskich Vattenfall Heat Poland: Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie lub Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu fotograficznego, ufundowane przez Vattenfall Heat Poland S.A.: za zajęcie 1. miejsca – sprzęt fotograficzny o wartości 1 500 zł., za 2. miejsce – sprzęt o wartości 1 000 zł., natomiast za zajęcie 3. miejsca – sprzęt o wartości 500 zł.

Wyniki konkursu dla uczestników konkursu w Radomiu zostaną ogłoszone w dniu 22 marca 2011 r., podczas VII seminarium „Odnawialne Źródła Energii”, które odbędzie się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Radomskiej, natomiast wyniki konkursu dla gimnazjalistów z Warszawy okolic zostaną ogłoszone 17 marca br., podczas dnia otwartego w ZS nr 40 w Warszawie. Najlepsze zdjęcia będą wydrukowane i zaprezentowane na wystawach fotograficznych w szkołach organizujących konkurs.

Regulamin konkursu fotograficznego dla gimnazjalistów z Warszawy, Radomia i okolic dostępny jest na stronie www.ZagrzewamyDoNauki.pl.

 

Konkurs polega na wykonaniu przez ucznia od 1 do 5 zdjęć przedstawiających temat „Energetyka w moich oczach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię