W najbliższą sobotę 5 marca na BioBazarze (ul. Żelazna 51/53, Warszawa) odbędzie się zbiórka elektrośmieci i zużytych baterii. W zamian będą rozdawane przetwory owocowe i warzywne.

Sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie zawierają liczne szkodliwe substancje. Odpady te wrzucone do naszych domowych pojemników na śmieci ulegają dalszemu niszczeniu, co wcześniej czy później prowadzi do uwalniania się  szkodliwych substancji, które przenikają do gleby i wody i tą drogą włączają się w łańcuchy pokarmowe roślin, zwierząt i człowieka. 

Pomóż nam chronić  nasze środowisko i przyjdź na najbliższy BioBazar (ul.Żelazna 51/53), gdzie możesz oddać swoje elektrośmieci i zużyte baterie i mieć pewność, że zostaną właściwie przetworzone, bez uszczerbku dla roślin, zwierząt i człowieka.  W zamian, Europejska Platforma Recyklingu i Fundacja Zielony Horyzont będą rozdawać dżemy, konfitury i marynowane warzywa, wytworzone według tradycyjnych naturalnych receptur. Uczestnicy otrzymają 1 słoik za elektrośmieć lub 10 zużytych baterii.  Organizatorzy zapraszają od 8 do 17.

Więcej informacji udzieli:

Marta Pawlak
Fundacja Zielony Horyzont
[email protected]
Tel.501 48 48 09
www.zielonyhoryzont.org.pl
www.facebook.com/zielonyhoryzont

Uczestnicy otrzymają 1 słoik za elektrośmieć lub 10 zużytych baterii. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię