W najbliższą sobotę, 16 października w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie odbędą się Dni Otwarte. Wydarzenie organizowane jest w ramach jubileuszu 110-lecia leszczyńskich wodociągów.

W trakcie Dni Otwartych eksponowana będzie zarówno historia, jak i współczesne osiągnięcia i plany na przyszłość. Będzie można zwiedzać Muzeum Wodociągów, a także nowe Laboratorium, które w sierpniu otrzymało certyfikat PCA. Do dyspozycji gości będą specjaliści MPWiK, którzy z chęcią udzielą informacji dotyczących spraw wody i ścieków. Będą to specjaliści ds. finansów, obsługi klienta, inwestycji, produkcji wody, oczyszczania ścieków, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano pokazy eksperymentów z wodą, które poprowadzi znany leszczyński popularyzator nauk chemicznych i fizycznych Mateusz Stocki. Ponadto na dzieci będą czekały konkursy. Na placu zorganizowane będą pokazy sprzętu wodociągowego, w tym wozu specjalistycznego i tzw. „zadymiarki”. Będzie też można zajrzeć do kanału dzięki specjalnej kamerze służącej do inspekcji telewizyjnej.

Źródło: MPWiK Leszno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię