W Stargardzie Szczecińskim oraz Radomsku w tym roku pilotażowo prowadzony jest program ?Z puszką w dobry klimat?, którego partnerami są Fundacja RECAL, Organizacja Odzysku recan oraz British Council. Program jest uzupełnieniem programu ?Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe? Fundacji RECAL.

 W tych dwóch regionach realizowane są bezpośrednie działania edukacyjne. Każdy uczestnik programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” pośrednio włącza się do projektu „klimatycznego”. Placówki biorące udział w programie mogą zwiększyć pozytywny efekt recyklingu, np. pieniądze ze sprzedaży puszek można przeznaczyć na zakup drzewek i roślin.

W grudniu w Stargardzie Szczecińskim będzie seminarium dla nauczycieli, podczas którego zaprezentowane będą kwestie związane z edukacją ekologiczną w zakresie recyklingu aluminiowych puszek. Nauczycielom przekazywane są informacje na temat odzysku i ponownego wykorzystanie aluminium.

Dodatkowo uczestnicy otrzymują bezpłatnie pakiety edukacyjne i plakaty wspierające działalność edukacyjną nauczyciela w szkole. Obecnie Fundacja RECAL posiada w ofercie dwa pakiety edukacyjne – dla przedszkoli i dla szkół. Pakiety zawierają informacje na temat recyklingu oraz scenariusze zabaw (pakiet przedszkolny) lub wskazówki metodologiczne (pakiet dla szkół).

Ze strony British Council prezentację przygotuje Rzecznik Klimatu.

Źródło: Fundacja Recal

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię