Każdego roku, już od kilkunastu lat, Biebrzański Park Narodowy organizuje gimnazjalistom Wojewódzki Konkurs Wiedzy. Szkoły przystępujące do Konkursu przeprowadzają eliminacje szkolne i wystawiają do dalszej rywalizacji trzech najlepszych uczniów.

Najlepsi uczniowie wezmą udział w etapie wojewódzkim Konkursu, który odbędzie się 30 maja 2011r. w siedzibie BPN w Osowcu Twierdzy. Sprawozdania z eliminacji szkolnych należy nadsyłać do 29 kwietnia br, na adres: Biebrzański Park Narodowy, Osowiec – Twierdza 8, 19 – 110 Goniądz, z dopiskiem: „Konkurs Wiedzy o BPN”.

Nagrody w Konkursie ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Konkurs objęty patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku.

Głównym celem Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym  jest podniesienie poziomu wiedzy o Parku (jego przyrodzie, kulturze, tradycji, formach ochrony, zagrożeniach itd.) oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych gimnazjalistów z terenu województwa podlaskiego.

Tematyka Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym obejmuje:
–  ogólne  zagadnienia dotyczące Biebrzańskiego PN;
– znajomość flory i fauny Parku (teoretyczna i praktyczna, np. rozpoznawanie głosów, wyglądu zwierząt, śladów ich bytowania, rozpoznawanie roślin na podstawie  okazów naturalnych itp.);
–  znajomość historii oraz dziedzictwa kulturowego regionu Doliny Biebrzy;
–  treści związane z ekologią i ochroną środowiska.

Organizatorem Konkursu jest Biebrzański Park Narodowy. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie każdego gimnazjum położonego na terenie województwa podlaskiego.

Konkurs Wiedzy o Biebrzańskim PN jest dwustopniowy: eliminacje szkolne i finał wojewódzki.

Źródło: Biebrzański Park Narodowy

 

Najlepsi uczniowie wezmą udział w wojewódzkim etapie konkursu. / Fot. biebrza.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię