Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie w dniach 17?18 maja 2018 r. organizuje XII Ogólnopolski Konkurs ?Bajarze z Leśnej Polany? im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Współorganizatorem konkursu jest Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie. Patronat medialny sprawują: Radio Poznań, prasa leśna: ?Echa Leśne”, ?Przegląd Leśniczy”, ?Las Polski” oraz portal edukacji ekologicznej ekoedu.com.pl.

Tegoroczna edycja ?Bajarzy?”, która odbędzie się jak co roku w budynku muzealnym Powozownia, ma na celu promocję polskich lasów, zwrócenie uwagi na rolę leśnika w kształtowaniu zrównoważonej gospodarki leśnej oraz uzmysłowienie społeczeństwu, że las to skarb wszystkich ludzi. W bieżącym roku chcemy również uświetnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcając uczestników do zaprezentowania gawęd związanych z tym ważnym dla naszego kraju wydarzeniem.

Do konkursu zgłosiło się 31 bajarzy. Prezentację gawęd leśnych oceniało będzie Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Tomasza Boreckiego.

Pierwszy dzień konkursu zakończy się pokazem filmu ?Ponad śnieg” ze specjalnie przygotowaną muzyką graną na żywo w wykonaniu Waldemara Rychłego z zespołem. Na drugi dzień wydarzenia przewidziane jest uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Poprzedzone ono będzie występem artystycznym w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów z Technikum Leśnego im Adama Loreta w Tucholi

Serdecznie zapraszamy chętnych do wysłuchania gawęd oraz występów.

PROGRAM KONKURSU

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię