Od 4 do 8 sierpnia potrwa Międzynarodowy Festiwal Teatralny ?Wertep”. W sobotę, 7 sierpnia Festwal będzie gościł na terenie Białowieskiego Parku Narodowego, który jest jednym z partnerów przedsięwzięcia. Rozpoczęcie festiwalu nastąpi przed budynkiem Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN o godz. 12:00.

„Wertep” doskonale wpisał się w wydarzenia artystyczne Podlasia, którego walory turystyczne i kulturowe ceni i promuje. To kameralny festiwal dla ludzi zamieszkujących powiat hajnowski oraz turystów, którzy w tym czasie zawitają w te strony. W tym roku festiwal podbije nowe miejsca. Poza Hajnówką, Kleszczelami i Białowieżą zagości też w Narewce i Czeremsze.

Podczas festiwalu wystąpi 10–12 grup teatralnych, które dadzą ponad 50 przedstawień. Będą to widowiska nawiązujące do różnych nurtów teatralnych – od bajek dla dzieci, przez spektakle plenerowe, przedstawienia odbywające się w salach, na koncertach kończąc. Zaprezentowane będą przedstawienia nawiązujące do sztuki mimów, lalkarskiej, ale też parad klownów i kabaretów, czerpiące z komedii dell’arte, widowisk jarmarcznych, ale też misteryjnych, bliskich teatrom wertepowym. Prezentowane będą spektakle o wysokim poziomie artystycznym, kulturotwórcze, ambitne, ale nie stwarzające problemu w odbiorze przez zróżnicowaną widownię.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” z Policznej (gmina Kleszczele). Projekt realizowany jest we współpracy z władzami regionu, przy wsparciu finansowym  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podlaskiego, Starostwa Powiatowego Hajnówka, Urzędu Miasta Hajnówka, Urzędu Miejskiego w Kleszczelach, Gminy Białowieża, Gminy Narewka i Gminy Czeremcha.

Źródło: bpn.com.pl

 

Będą to widowiska nawiązujące do różnych nurtów teatralnych. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię