Trwa pierwsza w historii Ogólnopolska Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej pTAK! Organizatorzy, stowarzyszenie Ptaki Polskie, zwracają się do nas wszystkich z apelem: Bądź na pTAK! Jak? Otóż znaleźli na to wiele sposobów. I tak zapraszają nas m.in. do Szkoły na pTAK! i Ogrodu na pTAK!

Uczestnicy będą mogli też wziąć udział w kilku ogólnopolskich konkursach – wszystkie oczywiście na pTAK! W maju na przystankach pojawiły się bilbordy oraz plakaty. Pani Sroka, Pani Sójka oraz Pan Sowa pokazali nam, że w gruncie rzeczy bardzo wiele nas z nimi łączy. Oryginalne podejście do tematu zapewniło nam nie tylko doznania estetyczne ale też zmusi do myślenia.

Wśród wielu propozycji jedna wydaje się być jeszcze bardziej szczególna niż pozostałe. Adresowana jest do tych wszystkich, którzy, choć nie zawsze świadomie, posiadają absolutnie szczególną wieź z ptakami – w każdym razie z niektórymi z nich. Otóż właśnie otwiera się Klub Ptaków Polskich. Do Klubu zaprasza się wszystkich Bocianów, Kulczyków, Sowy i Sowińskich, Kulików i Kulikowskich, Bąków, Szczygłów, Wróblewskich itd. Słowem ludzi, którzy swoje nazwiska zawdzięczają ptakom. Ale Klub jest także otwarty dla wszystkich Bioróżnorodnych – Kwiatkowskich, Lipskich, Dębskich czy Wilkowskich oraz dla wszystkich ludzi na pTAK!

Organizatorzy mają nadzieję, że w ten sposób zainteresują i zaangażują Polaków w zagadnienia ochrony przyrody i bioróżnorodności – w czasach gdy ta sfera naszej rzeczywistości przeżywa szczególny kryzys.

We wrześniu w Goniądzu nad Biebrzą odbywa się 1. w historii Zlot Ptaków Polskich. Szykuje się świetna zabawa – pokazy filmów i prezentacje, spotkania z autorami, warsztaty artystyczne, wycieczki i warsztaty terenowe, koncert (wystąpią Czeremszyna oraz orkiestra klezmerska Pogranicze), zabawa po koncercie, do tego pyszne jedzenie. O wspaniałej atmosferze i urodzie miejsca nawet nie wspominając. Wszystko oczywiście w duchu na pTAK!

 Źródło: www.jestemnapTAK.pl
 

Oryginalne podejście do tematu zapewniło nie tylko doznania estetyczne, ale też zmusiło do myślenia. / Fot. jestemnaptak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię