Wszyscy uczniowie i dzieci przedszkolne z województwa lubelskiego mogą wziąć udział w konkursach w ramach projektu Wyczuj klimat! Organizatorem Konkursów jest Lubelska Fundacja Ochrony Środowiska Naturalnego.

Celem Konkursów jest wzrost świadomości przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w zakresie zrównoważonego gospodarowania energią oraz wpływie codziennych zachowań na zmiany klimatu.

Konkursy odbędą się w następujących kategoriach: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą nakręcić własny spot reklamowy lub film tematycznie związanego z celem konkursu, a uczniów szkół podstawowych i najmłodszych przedszkolaków zachęcamy do stworzenia znaku ekologicznego!

Konkurs prowadzony jest na terenie województwa lubelskiego. Konkurs przebiega w dwóch etapach: półfinały regionalne (planowane 3) i finał wojewódzki. Półfinały regionalne odbędą się w wybranych centrach handlowych województwa lubelskiego i sukcesywnie będziemy Państwa o nich informować. Finał odbędzie się w Lublinie na przełomie maja i czerwca br.

Na początek organizatorzy zapraszają uczniów i przedszkolaków z powiatów: lubelskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, kraśnickiego, opolskiego, puławskiego i lubartowskiego. Prace można nadsyłać do 20 kwietnia. Pierwszy półfinał odbędzie się 22 kwietnia br w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Lublin Plaza w czasie eventu z okazji Dnia Ziemi.

 

Projekt jest laureatem Konkursu Grantowego Henkel – zielone granty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię