Tylko do końca października przyjmowane są zgłoszenia do konkursu Tesco dla Szkół ? ?Ekorewolucja?, w ramach którego uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski przeprowadzają lokalne ekorewolucje. Niedawno pod ekorewolucją podpisał się muzyk Wojtek Łozowski oraz setki warszawiaków w nietypowym proekologicznym happeningu.

Ubiegłoroczna edycja konkursu przyciągnęła prawie 3 000 dzieci ze szkół w całej Polsce oraz blisko 700 000 osób, które wspierały je w walce o nagrody, biorąc udział w głosowaniu na ich prace. W tym roku do ekorewolucji przyłączyło się już kilkanaście szkół z całej Polski – pierwsze zgłoszenia do konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” pojawiły się już w kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu konkursu, a setki kolejnych są przygotowywane przez zespoły młodych ekorewolucjonistów.

Pod ekorewolucją podpisał się także Wojtek „Łozo” Łozowski, który dołączył w ten sposób do grona gwiazd, które głośno mówią o swoich proekologicznych poglądach. Podczas nietypowego happeningu 12 października na Placu Zamkowym w Warszawie zwracał uwagę warszawiaków na to, że dzięki proekologicznym zachowaniom wszyscy możemy mieć realny, pozytywny wpływ na stan środowiska. Wojtek Łozowski przekonywał, że warto np. zbierać makulaturę i wyłączać światło, ponieważ takie drobne działania w skali miesiąca przekładają się na kilka uratowanych drzew i kilkanaście zaoszczędzonych złotych w kieszeni. Wszyscy przechodnie, którzy zgodzili się, że warto wziąć ekologię i świat w swoje ręce, mogli złożyć swój podpis na wielkiej kuli ziemskiej. W ciągu godziny zebrano kilkaset podpisów! Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie www.tescodlaszkol.pl/o-konkursie.

Potężną motywacją do udziału w konkursie jest dla szkół szansa na wygranie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego o najwyższym standardzie: pracowni multimedialnej z pełnym wyposażeniem, o wartości 12 000 zł.

Regulamin oraz wszystkie szczegóły konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”  dostępne są na stronie www.tescodlaszkol.pl. Prace konkursowe należy przesyłać za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza do 31 października 2011 r. Zwycięzców konkursu, tak jak w ubiegłym roku wyłonioną internauci w prowadzonym od 10 listopada do 9 grudnia ogólnopolskim głosowaniu na najciekawsze prace konkursowe oraz Jury konkursowe.
 

Wojtek Łozowski zachęca do przyłączenia się do ekorewolucji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię