Woda i energia są ze sobą blisko związane i wzajemnie od siebie zależne. Stanowią one podstawowe elementy  niezbędne do życia, rozwoju i postępu ludzkości. Brak energii i wody dla wielu jest jednym z czynników powodującym ubóstwo i wykluczenie. Budowa cząsteczki wody jest bardzo prosta, ale dzięki swojej specyfice wynikającej z oddziaływania tworzących ją atomów tlenu i wodoru, ma związek z energią.

Teraz uczniowie gimnazjów i liceów mają szansę głębiej poznać temat powiązań wody i energii dzięki konkursowi prowadzonemu w ramach Program Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Pokaż, jak czerpiesz energię z wody! To proste ? wystarczy przesłać samodzielnie wykonane zdjęcie, będące Twoją interpretacją hasła konkursowego.

Na laureatów konkursu czekają fantastyczne nagrody ? wakacyjny  rejs po wodach Zatoki Gdańskiej na pokładzie legendarnego żaglowca Generał Zaruski oraz wodoodporne aparaty Fujifilm!PEM_konkurs_eko_plakat_Polska

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, do którego załączone będzie zdjęcie konkursowe. Wyboru osiemnastu laureatów dokona jury, składające się autorytetów w dziedzinach żeglarstwa, ekologii i fotografii. Zgłoszone prace będą oceniali między innymi mistrz olimpijski ? Mateusz Kusznierewicz (pomysłodawca Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku) oraz fotograf ? Maciej Kosycarz, który na pokładzie żaglowca Generał Zaruski poprowadzi warsztaty fotograficzne dla zwycięzców.

Wsparcia merytorycznego udzielił Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Patronat honorowy nad konkursem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski.

Źródło: www.programedukacjimorskiej.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię