Każdy z nas ma szansę, by przyczynić się do wyboru Drzewa Roku. Wczoraj ruszyło głosowanie w konkursie organizowanym przez Klub Gaja w ramach programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa.

Finałowa szesnastka zostanie wyłoniona spośród 122 zgłoszeń, które napłynęły z całego kraju. Internauci, którzy chcą oddać głos, mogą to robić przez cały czerwiec.

Konkurs ma bardzo ważną misję – zwraca bowiem uwagę na doniosłą rolę drzew w naszym życiu oraz wzmacnia świadomosć społeczną w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy.

Ambasadorami konkursu są Elżbieta Dzikowska, podróżniczka i autorka oraz Kazimierz Kutz, reżyser i senator. Cieszę się, że powstała już kolekcja „Drzew Roku” i że ciąg dalszy nastąpi.

Drzewa, zwłaszcza te najstarsze, często jednocześnie najpiękniejsze, to jakby symbol naszego związku z przeszłością a zarazem pomost ku przyszłości, która będzie lepsza, trwała, jeśli o nią zadbamy już dzisiaj.

Dbajmy więc o drzewa, symbol naszej koegzystencji z przyrodą, a konkurs na „Drzewo Roku” na pewno się ku temu chwalebnie przyczynia ? mówi, o konkursie Drzewo Roku 2014, Elżbieta Dzikowska.

Strona Klubu Gaja – tutaj można zagłosować na Drzewo Roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię