Ośrodek edukacji ekologicznej ma powstać w nieczynnej wieży ciśnień w Lesznie. Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wieża ma przeszło 100 lat, teraz zostanie przebudowana. Wewnątrz powstaną sale dydaktyczne, doświadczalne, biblioteka ekologiczna, galeria prac dzieci i młodzieży oraz stacja meteorologiczna. W ośrodku będą realizowane przede wszystkim programy edukacyjne dotyczące wody.

Chcemy nawiązać współpracę ze szkołami wyższymi z Leszna. W wieży będzie bowiem sala wykładowa na około 100 osób. Powstaną tam też mniejsze klasy na lekcje dla młodzieży z liceów i gimnazjów na przykład na temat fizyki, biologii czy chemii wody – wyjaśnia Jacek Schubert, specjalista do spraw edukacji ekologicznej w MPWiK.

Prace w wieży ciśnień zaczną się być może dopiero w drugiej połowie 2009 roku. Do tej pory można jeszcze zobaczyć ten zabytkowy budynek w niezmienionym stanie. Mimo że obiekt nie jest otwarty dla zwiedzających, pracownicy MPWiK po wcześniejszym zgłoszeniu grup zorganizowanych są w stanie oprowadzić po wieży i opowiedzieć jej historię.

Źródło: www.leszno.naszemiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię