KE i ONZ przyznały Białorusi ok. 1,7 mln euro na projekt edukacji ekologicznej.

Białoruś dostanie prawie 1 milion 700 tysięcy euro na realizację projektu związanego z edukacją ekologiczną. Jak informuje Agencja Finansowych Nowosti, Komisja Europejska i ONZ podpisały porozumienie w tej sprawie. To jeden z największych na Białorusi projektów ekologicznych wspieranych przez międzynarodowe organizacje.

Białorusini mają na realizację projektu 27 miesięcy. Przez ten czas powinni stworzyć centrum koordynujące działania proekologiczne oraz opracować strategię ochrony środowiska naturalnego przy jednoczesnym rozwoju gospodarki.

W ramach projektu mają powstać na Białorusi "zielone strefy", w których poziom rozwoju gospodarczego będzie dostosowany do wysokich norm ochrony środowiska. Z budżetu projektu finansowana będzie również działalność oświatowa. Chodzi o stworzenie szkół, które podniosą ekologiczną świadomość młodzieży. Białorusini dzięki wsparci Komisji Europejskiej i Programu Rozwoju ONZ będą mogli przygotować się do ścisłego przestrzegania międzynarodowych konwencji związanych z ochroną środowiska.

Źródło: IAR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię