Citi Handlowy wraz z Fundacją Kronenberga i Fundacją Nasza Ziemia rusza z kolejną odsłoną programu ?Więcej drzew dzięki Tobie?. Bank zobowiązał się, że w imieniu każdego klienta, który zrezygnuje z wyciągu papierowego na rzecz elektronicznego posadzi jedno drzewo.

W zeszłym roku z inicjatywy Citi Handlowy posadzono 40 tysięcy drzew. W tym roku posadzonych zostanie aż 138 tysięcy drzew. Chojnowski Park Krajobrazowy pod Warszawą, Przywidz w Nadleśnictwie Kolbudy pod Gdańskiem oraz Wpisowo pod Olsztynem – tam w najbliższą sobotę,  25 kwietnia  wolontariusze Citi Handlowy spotkają się podczas Rodzinnych Pikników Ekologicznych, by wspólnie rozpocząć wiosenną akcję sadzenia drzew.

Na zaproszenie Citi Handlowy do wzięcia udziału we wspólnym sadzeniu drzew zgłosiły się setki osób. W sobotnich Piknikach Ekologicznych w lasach pod Warszawą, Gdańskiem i Olsztynem wezmą udział wolontariusze i pracownicy Citi Handlowy, ale także klienci banku oraz wszystkie te osoby, które zarejestrowały się jako uczestnicy Pikniku na stronie internetowej banku. Lokalizacje Rodzinnych Pikników Ekologicznych nie są przypadkowe. W Chojnowskim Parku Krajobrazowym pod Warszawą, Przywidzu pod Gdańskiem oraz Wipsowie pod Olsztynem konieczne jest uzupełnienie drzewostanu dla poprawy równowagi ekologicznej.

Podczas Rodzinnych Pikników Ekologicznych uczestnicy wezmą udział w szkoleniu z sadzenia drzew. Odbędą się także warsztaty ekologiczne, podczas których rodzice wraz ze swoimi pociechami nauczą się jak pleść kosze z wikliny i lepić w glinie. Uczestnicy spotkań będą mogli także poznać tajemnie lasu podczas specjalnych przejażdżek dorożką. Dodatkowo, najmłodsi „leśnicy” będą mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem przygotowania budek lęgowych dla ptaków, a nieco starsi będą mogli wziąć udział w plenerach malarskich i zaprojektować swój plakat promujący akcję „Więcej drzew dzięki Tobie”. Nie zabraknie też powtórki z dekalogu ekologicznych zachowań. Uczestnicy Pikniku będą mogli m.in. przypomnieć sobie z trenerami jak skutecznie i poprawnie segregować śmieci.

Źródło: CITI Handlowy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię