Kolorowy Wiatrobus, który promuje edukację dotyczącą energetyki wiatrowej jest już w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwszy przystanek w województwie to Elbląg.

Młodych ekologów, którzy od początku wakacji zachęcają do "bliskich spotkań z wiatrakami" przywitają mieszkańcy. Wiatrobus stanie przed Ratuszem Staromiejskim dzisiaj w południe.

Akcję „Lato z Wiatrakami” organizuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW), które już kolejny rok zachęca, abyśmy podczas naszych wakacyjnych podróży odwiedzali działające w Polsce parki wiatrowe.

– To najlepszy sposób, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat tego źródła energii i skonfrontować dotychczasową opinię z faktami – przekonuje Krzysztof Prasałek prezes PSEW. – To już druga edycja akcji „Lato z Wiatrakami”, w której namawiamy do osobistych, wakacyjnych „bliskich spotkań z wiatrakiem”. Każdy z nas może przekonać się, jaki jest faktyczny hałas generowany przez turbinę, w jakiej odległości od wiatraka przestajemy go słyszeć. Można obserwować przyrodę, jak na urządzenia reagują ptaki i czy faktycznie są one niebezpieczne. Własna obserwacja pozwala też na ocenę, jak wiatraki wpływają na krajobraz i estetykę otoczenia. Wiatraki to nie tylko niewyczerpane, czyste źródło energii, ale też jedyna tak przejrzysta fabryka prądu.

„Wiatrobus”, z ekipą młodych wolontariuszy odwiedza turystyczne miasta na wybrzeżu. Akcja edukacyjna „Lato z wiatrakami” zakończy się na Przystanku Woodstock, gdzie uczestnicy festiwalu przymierzą się do próby bicia rekordu Guinnessa w największej ilości wypuszczonych jednocześnie latawców.

Wiatrobus w Elblągu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię